Platformdan 636. hafta açıklaması

Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu’nun 636. hafta basın açıklamasında, Rıza Zarrab dosyası bağlamında ABD’nin Türkiye’ye yönelik ekonomik ‘cezalandırma’ girişimi değerlendirilerek, “Batılı efendiler Türkiye'ye yeterince söz geçirememenin kızgınlığı ile tüm kozlarını oynuyorlar” tespitinde bulunuldu.

 Platformdan 636. hafta açıklaması

Diriliş Saati Dergisi adına Ali Fethi Gürler’in okuduğu basın açıklamasında, Rıza Zarrab'ın itirafçı olacağı ve Amerika'ya kaçan bazı FETÖ'cülerin de şahit olarak dinleneceği şeklindeki son haberler ile Zarrab davanın tam anlamıyla siyasi bir hüviyete büründüğüne dikkat çekilerek, “17 Aralık 2013'te yargı darbesi, 15 Temmuz 2016'da askeri darbe teşebbüslerini atlatan Türkiye; bu sefer de ekonomik bir darbe tehdidi altında” denildi.

Öte yandan, dış politikada Astana süreci ile başlayan dönemin Türkiye ve bölgemiz için büyük ölçüde umut verici olduğuna vurgu yapılan açıklamada, “Türkiye dış politikada Batı ekseni tercihini değiştirerek, bölgesel ittifaklara önem veren bağımsız devlet refleksiyle hareket etmeyi sürdürmelidir” ifadeleri kullanıldı.

Son günlerde ayyuka çıkan Atatürkçülük tartışmalarına dair de yorum yapılan açıklamada, “Ülkemizin dindar halkının refleksleri kişilerden ziyade düşünceler bazında gelişmiştir. Ben Müslümanım diyen hiç kimsenin batılılaşma serüveninin yanında yer alması beklenmemelidir. Atatürkçülüğün yeniden keşfedilmesi adına yapılan faaliyetlere devlet ve iktidar aklının da ortak olması büyük bir yanlıştır” denildi.  

sakarya adalet ve özgürlükler platformu açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal