AK Parti'de tepki istifaları

AK Parti Ferizli İlçe Başkanlığı’na, Dursun Ali Dal’ın aday gösterilmesine Kocaalili olduğu gerekçesiyle tepki gösteren AK Partili 3 belediye meclis üyesi partiden istifa edeceklerini açıkladılar.

AK Parti'de tepki istifaları

Tepki istifası

AK Parti Ferizli Meclis Üyeleri Abdullah Efiloğlu, Murat Kahyaoğlu ve Cemalettin Mal’ın il başkanlığına verdikleri belirtilen istifa dilekçelerinde Ferizli’li bir isim yerine Ferizli halkının tanımadığı, benimsemediği Kocaali’li bir ismin ilçe başkanlığına aday gösterilmesi nedeniyle bu kararı aldıklarını belirttikleri öğrenildi.

 Genel Merkez

Ferizli’den seçilmiş belediye meclis üyeleri olarak bu durumda görevlerini sürdürme imkanlarının zorlaştığını öne süren 3 meclis üyesinin dilekçelerinde, bu kararın bir kez daha Genel Merkezce gözden geçirilinceye kadar bağımsız meclis üyesi olarak görev yapacaklarını belirttikleri öğrenildi.

Belediye Danışmanı

AK Parti Ferizli Teşkilatı’nda her dönem değişen ilçe başkanlığını yürüten Ramazan Serhoş’un yeniden aday olmayacağı ve yerine bir süre Ferizli Belediyesi’nde danışman-koordinatör olarak görev yapan Dursun Ali Dal’ın aday olduğu açıklanmıştı. AK Parti Ferizli İlçe Kongresi ise 9 Aralık’ta yapılacak.

Kaynak: Sakarya Yenigün Gazetesi

AK Parti Ferizli Dursun Ali Dal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SAÜ’ye Küresel Mükemmellik ödülü
SAÜ’ye Küresel Mükemmellik ödülü
Safitürk’ün ağabeyinden mahkeme kararına tepki
Safitürk’ün ağabeyinden mahkeme kararına tepki
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal