Deprem Müzesi’nde deprem eğitimi

Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün İlkokul öğrencilerine yönelik düzenlediği “Temel Afet Bilinci” konulu deprem eğitimleri uygulamalı olarak devam ediyor.

Deprem Müzesi’nde deprem eğitimi

Adapazarı Belediyesi “Deprem Müzesi”nde gerçekleştirilen eğitimlere konuşmacı olarak AFAD tarafından görevlendirilen uzman eğitmenler katılıyor. Hem teorik hem de uygulamalı olarak verilen eğitimlerde, deprem öncesinde alınması gereken önlemler, deprem sırasında doğru davranış şekilleri ve afet sonrasında ilk saatlerde neler yapması gerektiği hakkında gerekli bilgiler uygulamalı olarak anlatıldı.

72 SAATİN ÖNEMİ

Afetlerde ilk 72 saatin önemine dikkat çeken AFAD Eğitim Uzmanı Servet Akdeniz, Afet Çantasının evimizde ulaşabileceğimiz yerde olması ve afet anında Çök-Kapan-Tutun hareketinin uygulanması gerektiğini söyledi. Kültür Müzesi’nde düzenlenen eğitimlerde öğrencilere hem teorik hem de pratik olarak deprem bilincini oluşturmaya çalıştıklarını belirten Akdeniz, deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrası yapılması gerekenleri uygulamalı olarak anlattı.

3 hafta sürecek eğitimlerde toplam 30 okula eğitim verilecek.

adapazarı deprem müze çocuk eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal