Maltepe ve 32 Evler'de geçit tepkisi

Adapazarı'nda Maltepe ve 32 Evler Mahalleleri arasından geçen demiryolunun yaya geçidinin kapatılması nedeniyle vatandaşlar mağduriyet yaşadıklarını belirterek üst geçit yapılmasını istedi.

Maltepe ve 32 Evler'de geçit tepkisi

Adapazarı ilçesinde bulunan Maltepe Mahallesi ve Serdivan ilçesinde yer alan 32 Evler Mahallesi arasındaki ulaşımı sağlamak için tren yolunu kullanan vatandaşlar, demiryolunun yaya geçişine kapatılması nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. 
Günlük ihtiyaçlarını karşılamak için tren yolunu kullanan vatandaşlar, 32 Evler ADARAY durağında bir araya gelerek açıklama yaptı. 

Topluluk adına açıklamalarda bulunan Maltepe Mahallesi sakinlerinden Fatma Sıkkar, "12 yıldır Maltepe Mahallesi alt yol kısmında oturuyorum. Buranın çilesi çok kötü, 5 yaşındaki küçücük çocuklar bile bu trenden yolundan yürüyerek geçiyorlar tehlike arz ediyor. Biz buraya sadece üst geçit istiyoruz, yolumuzu kapatıyorlar şuanda. Geçen gün ekmek aldım evime dönemedim, evimde hastalarım var onlara ilaç yazdırmaya gidiyorum onları bu yoldan ben kesinlikle geçiremem hiçbir şekilde ameliyatlılar. Yani herkesin adına üst geçit istiyoruz. Tabi ki biz tren yolunun tehlikeli olduğunu da yasak olduğunu da biliyoruz, onlarda tabi görevlerini yapmak zorundalar yapıyorlarda. TCDD yaptıkça bizim vatandaşımız halkımız bu telleri kesiyor. Bu durum aynı yapboz oyununa döndü. Yap, kes telleri. Başka söylenecek bir şey yok, tüm Maltepe halkı olarak biz üst geçit istiyoruz" dedi.

adapazarı serdivan maltepe 32 evler demiryolu geçit kapatma vatandaş tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi
FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal