Avusturya'da Akyazılı ailenin bebeği ellerinden alındı

Avusturya’da yaşayan Akyazılı San ailesinin yeni doğan bebekleri ellerinden alındı.

Avusturya'da Akyazılı ailenin bebeği ellerinden alındı

Avusturya Sosyal Hizmetler ekipleri San Ailesinin 2 aylık bebeğini yeteri kadar ilgi göstermediklerini bahane ederek, elinden aldı. 

Sosyal hizmetler ekipleri çocuğun Hristiyan aileye kendi rızasıyla verdiğini belgelemek için baba Ersin San’a imza attırmak istedi. Baba Ersin San “ Muhammed zaten elinizden alındı. 2 çocuğunuzda elinizden alırız “ şeklinde tehdit edildi. Acılı aile yerini bile bilmedikleri bebeklerine kavuşmak istiyor.

 2 kız çocuğunun daha alınmasından korkan anne Türkiye’ye döndü.

Akyazılı olan acılı aile bebeklerini kavuşmak istediklerini A HABER aracılığıyla canlı yayında tüm dünyaya duyurdu. Baba Avusturya’dan anne ve çocukları Akyazı’dan yapılan canlı yayınla 2 aylık bebeklerine bir an önce kavuşmak istediklerini canlı yayında anlattılar. 

Baba Ersin San, devlet büyükleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan haberi öğrenir öğrenmez, gerekli işlemlerin başlatılması talimatını verdi.
 
Canlı yayın sonrası Cumhurbaşkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği A Haber muhabiri Ramazan Aktaş’a ulaştı. Yetkililer Muhammed Ali’nin tekrar ailesine kavuşması için gerekli işlemlerin başlatıldığı öğrenildi. 

Aktaş “ Yaşanan olaya anında müdahale etme kararı alan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve tüm devlet büyüklerimizden Allah razı olsun.”dedi.
 
Akyazılı ailenin dramı dün akşam Akyazı Haber ofisinden canlı yayınla tüm dünyaya servis edildi.

akyazı san aile bebek avusturya ellerinden alındı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal