İyilik kervanı oraya gidiyor

Sakarya İHH Ekipleri İyilik Kervanı Arakan İçin Yola Çıkıyor sloganı ile başladığı yardım kampanyasında sona geldi ve Sakarya’dan 5 kişilik bir ekip yola çıktı.

İyilik kervanı oraya gidiyor

Arakan’da yaşanan zulüm ve yoksulluk için harekete geçen Sakarya İHH, Arakandaki zulümden kaçarak Bangladeş’deki mülteci kamplarına sığınan mazlumlar için 22 Kasım’da yola çıktı.

Arakan’a yönelik yardım kampanyası kapsamında yola çıkan Sakarya İHH Başkan Vekili DoçDr Yaşar Kahraman;Arakanlılar kendi topraklarında yaşayamaz hale getirilerek hükümet tarafından çok zor koşullara sürükleniyor. Myanmar’daki Arakanlıların yarıdan fazlası açlık ve yoksullukla boğuşuyor. Arakanlılar kendi ülkelerinde hiçbir hakka sahip olmadıkları gibi hak talebinde bile bulanamıyorlar. Oradaki Müslüman kardeşlerimiz baskı ve zulümle ya ülkeyi terke ya da ölüme zorlanıyorlar. Zaman zaman kanlı katliamlarında yapıldığı tüm dünya kamuoyunca biliniyor. Son katliamlarla birlikte 30 binden fazla Arakanlının öldürüldüğü ve yüz binlercesinin de Bangladeş ve diğer komşu ülkelere sığınmak zorunda kaldığını biliyoruz dedi.

Kahraman, Arakan için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. 6 bin aileye gıda kolisi, 3bin aileye hijyen seti ve bin aileye bebek maması yardımı hedefi ile yola çıktık. Sadece Arakan’a değil nerde bir mazlum varsa orada olmaya devam ediyoruz.

Arakan için yardım etmek isteyen hayırseverler geç kalmadılar. Yardım etmek isteyenler vakıf merkezine gelerek ya da banka yoluyla bağışlarını gerçekleştirebilirlerşeklinde konuştu. 

Sakarya İHH İyilik Kervanı Arakan İçin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
Eski Stadyumda yıkım başladı
Eski Stadyumda yıkım başladı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal