MYO’dan sosyal sorumluluk projesi

Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında etkinlik düzenledi. ‘Bana Bir Masal Yaşat’ sloganı ile üç etkinlikten oluşan projenin ilki ‘20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde yapıldı.

MYO’dan sosyal sorumluluk projesi

Sapanca Nebiye Ertan İlkokulu öğrencileri ile buluşan proje ekibi, öğrencilere sürprizlerle dolu bir gün yaşattı.  Kırkpınar sahilde çocuklarla birlikte tanışma ve kahvaltı ile başlanan etkinliğin devamında Diş Hekimi Dr. Vefa Uçar ile beraber çocuklara diş taraması yapılarak diş sağlığının önemi konusunda öğretmenleri ve çocuklar bilgilendirildi. 

DİŞ FIRÇALAMA EĞİTİMİ

Çocuklara diş sağlığı ve diş fırçalama eğitimi verilerek diş macunu ve diş fırçası hediye edildi. Sonrasında gün boyu çocuklara birlikte oyunlar oynayıp, parkta oyunlarına eşlik eden proje ekibi üniversite öğrencileri, çocukların okuduğu Nebiye Ertan İlkokulu’na giderek öğrencilerle birlikte derslere girip resim çizdiler, şarkılar ve şiirler söylediler. Bu özel günde çocukluğun,çocukların kıymetini bilen, onlara önem veren bireyler olarak iyi bir neslin yetişmesi için çalıştıklarını ifade eden proje gurubu, öğrencilerle iyilik ve güzellik dolu anlar yaşayarak çektikleri fotoğraflarla ölümsüzleştirdiler.

ÇOCUKLARIN KORUNMASI

Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Program Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin’ in de katıldığı etkinlikte,Nebiye Ertan İlkokulu Müdür Yardımcısı Bayram Doğan ve Sınıf Öğretmeni Sibel Tabaköğrencilere eşlik etti. Bölüm Başkanı Sezgin, “Mutlu bir gelecek; çocukların korunması, onların iyi yetiştirilmesine bağlıdır” vurgusunu yaparak, projenin sponsorluğunu yapan Sapancalı İş Adamı İSSA Gayrimenkul'ün sahibi Riadİssa’ ya, Diş Hekimi Vefa Uçar’ a, Nebiye Ertan ilkokulu Müdürü Halil İbrahimoğlu’ na, Müdür Yardımcısı Bayram Doğan’a, Sınıf Öğretmeni Sibel Tabak' a, okul hocalarına proje ekibi öğrencilerine katkılarından dolayı Teşekkür etti.

Sapanca Meslek Yüksekokulu 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Bana Bir Masal Yaşat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
TEM'de büyük eroin operasyonu
TEM'de büyük eroin operasyonu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal