Pamukova ayvası tescillendi

Pamukova Belediyesi’nin başvurusu kabul edildi Tadıyla, lezzetiyle, görünüşüyle, yetiştirme özellikleriyle ve pazar payı ile ayrı bir yere sahip olan Pamukova’nın verimli topraklarında özenle yetiştirilen ayva artık tescillendi.

Pamukova ayvası tescillendi

Pamukova Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Türk Patent ve Marka Kurumuna tescil için müracaatı yapılan Pamukova Ayvasına Patent ve Marka Kurumundan tescil onayı geldi. 

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser; "İlçemizin her alanda hak ettiği değeri görmesi için elimizden galen gayreti sarf ediyoruz. Çiftçimizin alın teri, göz nuru ile yetiştirdiği Pamukova Ayvasını bir marka olarak sunmanın yanında bölgesel ve ulusal anlamda tanıtmayı ve pazar payını her geçen yıl kat be kat artırmayı hedefliyoruz. ‘Ayvanın anavatanı Pamukova’dır’ sloganıyla, bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Ayva festivali bu anlamda önemli bir yer tutuyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı ve daha geniş kitlelere hitap edecek büyük çapta bir festival organizasyonu ile halkımızın karşısına çıkacak ve Pamukova Ayvasıyla birlikte ilçemizin verimli topraklarında yetiştirilen diğer sebze ve meyvelerin farkındalığını ortaya koyarak iyi bir tanıtım yapacağız. Yıllık 50 bin ton ayva üretimi ile ülkemizdeki en büyük üretim hacmine sahip olan ilçemiz, aynı zamanda Pamukova ayvasının tadı, lezzeti, şekli ve görünüşüyle ihracatçıların da gözdesi haline geldi.  Pamukova Ayvası Marka Tescil Belgemizin tüm Pamukova’mıza ve özellikle çiftçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyor, daha önce de olduğu gibi, bundan sonra da Pamukovalı çiftçilerimizin yanlarında olarak, gerek üretim, gerekse de pazarlama konusunda her türlü desteği sonuna kadar sürdüreceğimizin bir kez daha altını çiziyorum" dedi.

pamukova ayva tescil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bankacının dikkati paralarını kurtardı
Bankacının dikkati paralarını kurtardı
Bakan Dönmez Sakarya’ya geliyor
Bakan Dönmez Sakarya’ya geliyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal