Kutsal yolculuğa uğurlandılar

Kılınan Sabah Namazı’nın ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi Terminali’nde buluşan Umreciler; okunan dualar ve ilahiler eşliğinde Hilal Turizm Metin Şahin Hac ve Umre Organizasyon şirketiyle yola çıktı.

Kutsal yolculuğa uğurlandılar

Başta Medine-i Münevvere’de Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) ziyarete etmek, Mekke’de Kabe’yı tavak etmek ve kutsal topraklardaki ve tarihi mekanları yakından görmek amacıyla Hilal Turizm Metin Şahin Hac ve Umre Organizasyon şirketine başvuran umreciler; kıldıkları Sabah Namazı’nın ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi Terminali’nde buluşarak;  okunan dualar ve ilahiler eşliğinde yola çıktı.

4 gün Medine’de

Sakarya İl Müftülük Emeklisi Hilal Turizm Hac ve Umre Organizasyon Müdürü Metin Şahin ve eşi Remziye Şahin'in rehberliğinde yola çıkan umrecilerin ziyaretlerinin ilk yeri, Medine Münevver’de Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (s.a.v) kabri Şerifi olacak. Ardından; sırasıyla; Cennet-ül Baki, yakın mescidler ve Osmanlı Tren İstasyonu, Uhud Şehitliği, Kıbleteyn Mescidi (İki Kıbleli Mescit), Yedi Mescitler, Kuba Mescidi, Cuma Mescidi’ni ziyaret edecek olan umreciler; veda programı ve veda selamlamasını yaptıktan sonra İhram kıyafetlerini giyerek,  Mekke’ye hareket edecek.

9 Aralık’ta dönecekler

Mekke Programı’nda ilk olarak Kâbe’yi Muazzama‘ya giden ziyaretçilerc. Burada da; Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama Mahalleri, Nur Dağı, Cin Mescidi’ni ziyaret ederek, Ciraneye hareket edecek. Buradaki programların ardından,  yine Cirane de umreye niyet ederek, umre için Kâbe’yi Muazzama ya hareket edecekler. Buradaki Umre tavafı, tavaf namazı ardından Safa-Merve arasında Umre sayı yapacaklar. Umreciler 4 gece Medine, 16 gün Mekke programının ardından 9 Aralık’ta Sakarya’ya dönecekler

Sakarya hac-umre yolculuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Safitürk’ün ağabeyinden mahkeme kararına tepki
Safitürk’ün ağabeyinden mahkeme kararına tepki
FETÖ sanığından parmak izi sorusuna pişkin cevap
FETÖ sanığından parmak izi sorusuna pişkin cevap
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal