3. köprüye istimlak engeli

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirileceği duyurulan Yeni Cami Bulvarından Taşlık Mahallesine geçişi sağlayacak 3. Köprünün yapımının, istimlak bedellerinin yüksek olması nedeniyle iptal edildiği öğrenildi.

3. köprüye istimlak engeli

Yaklaşık 1 yıl önce Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 3. Köprü ve 4,5 km’lik yeni duble yolla ilgili proje çalışmalarının başladığı duyurulmuştu.

Dönemin Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ı da milletvekilleriyle birlikte ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, proje için gerekli desteğin de alındığını ifade etmişti.

Ancak, yapılan çalışmalar neticesinde Sakarya Nehri kenarında bulunan besihanelerin istimlak edilmesiyle ilgili maddi sıkıntı yaşandığı belirtildi.
İstimlak bedellerinin yüksek olması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi maddi olarak sıkıntı yaşayınca proje Karayollarına devredildi.

Edinilen bilgilere göre, Karayolları da 3. Köprü ve duble yolla ilgili yeni bir çalışma yaptı. Bu çalışma neticesinde ise 3. Köprü, mevcut projeden yaklaşık 1 km ileriye kaydırıldı. İddialara göre Karayolları, az bir araziyi istimlak ederek, bölgeye bir viyadük yapılmasını kararlaştırdı.

Medya Detay

sakarya taşlık üçüncü öprü istimlak proje iptal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
Eski Stadyumda yıkım başladı
Eski Stadyumda yıkım başladı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal