Tarihi Kepekli Camii ibadete açıldı

Geyve’de restorasyon işlemi tamamlanan Kepekli Camii ibadete açıldı.

Tarihi Kepekli Camii ibadete açıldı

Geçmişi ile Sakarya’nın en eski ilçelerinden olan Geyve’de geçmişten günümüze kadar gelebilen ata yadigarı eserlerin restorasyon çalışmaları son dönemde hız kazandı. Geçtiğimiz hafta restorasyon ihalesi yapılan Elvanbey İmaretinden sonra yaklaşık 1 senedir restorasyon çalışması devam eden Cami kebir Mahallesindeki Kepekli Camisinin de restorasyon çalışması tamamlandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğünce yapılan restorasyon çalışmasında cami duvarı etrafında sıva kaldırılarak taş duvar meydana çıkarıldı. Çatısı ile minaresi orijinal hale getirilen ve iç bölümlerin halıları serilen Kepekli Camisinde gece için led aydınlatma yapıldı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; “Tarihi Kepekli Camiimizin restorasyon çalışmaları tamamlanmış olup, ibadete açılmıştır. İlçemize hayırlı olsun. Bu projede büyük emeği olan başta Ak Parti Sakarya milletvekilimiz değerli abim Sayın Şaban Dişli ve diğer milletvekillerimize, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne, Vakıflar Bursa Eski Bölge Müdürü ve şimdi Vakıflar İstanbul Bölge Müdürü olan Sayın Mürsel Sarı ’ya ilçem adına teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Geyvemedya.com

geyve tarihi kepekli camii restorasyon ibadet açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vahşi cinayette flaş gelişme
Vahşi cinayette flaş gelişme
Şehirde bu olaylar oldu
Şehirde bu olaylar oldu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal