FETÖ’cülerin 7 yıl sakladığı görüntü ortaya çıktı

FETÖ’cü hakim, savcı ve polislerin sakladığı itiraf görüntüleri Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yargılaması yapılan Ergenekon davasının dosyasına girdi. İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılan Ergenekon sanığı eski yarbay Mustafa Dönmez, dava dosyasına hem Zir Vadisi hem de Sapanca’daki bağ evinde yapılan aramaya ilişkin 3 ayrı görüntü sundu.

FETÖ’cülerin 7 yıl sakladığı görüntü ortaya çıktı

Ergenekon kumpasıyla 5 yıl 2 ay hapis yatan Dönmez, dosyaya sunduğu görüntülerin FETÖ'cüler tarafından saklandığını ve mahkemeden kaçırıldığını vurguladı. Dönmez, bu kayıtlara 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ulaştığını anlattı. Dönmez duruşmada şunları söyledi: “Benden çıktığı belirtilen ajandadaki işaretli kroki, arama tutanağında yoktu. Ajandaya sonradan ilave edilmiş. Akademideki ders notlarımın olduğu ajandaydı. 8'inci sayfadaki kroki ise bana ait değil. Bu krokiye göre arama yapıp Zir Vadisi'nde mühimmat bulduklarını iddia ettiler. Polislerin arama görüntülerinde bu krokiyi eklediklerine ilişkin itiraflar var. Bu görüntüleri 7 yıl mahkemeden sakladılar. Ben Emniyet Genel Müdürlüğü'nden aldım.”

İŞTE O GÖRÜNTÜLERDEKİ KONUŞMALARIN AYRINTISI

Bulunduğu öne sürülen mühimmatların kamera kayıdına alındığı sırada bir polisin diğerine “İşimizi sağlama alalım. Nasıl olsa kazık attık” dediği duyuluyor. Görüntünün devamında aynı polisin kamera kaydını kastederek “Sesi yok değil mi? Sesi kapatın. Sesi hallediyorsunuz sonra değil mi” dediği anlaşılıyor.

Dönmez'in mahkemeye verdiği bir başka görüntüde de bulunduğu iddia edilen krokilerle yapılan aramaların kamera kayıtları yer alıyor. Polislerin kamera kaydına giren konuşmalarında krokilerin sahte olduğu anlaşılıyor. Polisler, krokilerde işaretlenen yerlerde birşey bulamadıklarını ama araştırmayı genişlettiklerini söylüyor. Polislerin konuşmada, “Öbür tarafta aynıydı oradan da çöp çıktı, orası da büyüdü. 16 adım falan tutmuyor müdürüm. Biz sadece burayı ‘değerlendirelim' dedik. Sadece mantık tutuyor” dediği duyuluyor.

fetö polis ergenekon yarbay mustafa dönmez sapanca arama görüntü saklama kumpas
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal