Dolandırıcıyı, dolandırdığı esnaf yakalattı

İnternet sitesi kurma bahanesiyle güven sağladığı esnaftan, 'Ucuz elektronik eşya var' diyerek para toplayan dolandırıcıyı, dolandırdığı esnaf yakaladı.

Dolandırıcıyı, dolandırdığı esnaf yakalattı

Edinilen bilgilere göre, Y.S.E. isimli şahıs ilk olarak uygun fiyata web sitesi kurduğunu söyleyerek bazı esnafla anlaştı ve karşılığında da para aldı. Ancak Y.S.E web sitelerini yarım bıraktı. Daha sonra aynı esnafla tekrar irtibata geçen ve elinde ucuz elektronik ürünler olduğunu ifade eden zanlı, bu sayede güven sağladığı esnaftan, ucuz ürün satma bahanesiyle tekrar para topladı.

Paraları alan zanlı, ürünleri teslim etmeyerek kayıplara karıştı. Bilgisayarda açık bıraktığı alışveriş sitesi yakalattı Bu sırada dolandırıcı olduğu iddia edilen Y.S.E., Karasu ilçesinde web sitesi yapmak için anlaştığı Murat Yıldız’ın bilgisayarından bir alışveriş sitesinde bulunan hesabına girdi. Ancak Y.S.E hesabını açık unuttu. Dolandırılan Murat Yıldız, şahsın hesabının açık kaldığını fark ederek takip etmeye başladı. Bu sırada cep telefonu üzerinden alışveriş sitesinin uygulamasını kullanan Y.S.E., siteye konulan ucuz ürünleri almak için vatandaşlarla konuşmaya başladı.

Yazışmaları bilgisayardan takip eden Murat Yıldız, bir plan hazırladı. Dolandırılan Murat Yıldız hemen alışveriş sitesinde bir hesap açarak, hayali ürünleri ucuz fiyata ekledi. Bunu gören Y.S.E. de ucuz ürünleri almak için, dolandırdığı Murat Yıldız ile irtibata geçti. Y.S.E. ile iletişime geçen Murat Yıldız ve dolandırılan bazı esnaflar, Karasu ilçesinde alışveriş için buluştu.

Dolandırılan kişiler şahsı yakalayarak Karasu ilçe Emniyet Müdürlüğüne teslim etti. "İşin peşini bırakmadık" Olayı anlatan Murat Yıldız, "Bu şahıs iş yerimize gelerek, uygun fiyata web sitesi kurduğunu söyledi. Biz de kabul ederek çalışmaya başladık. Fakat web sitesini yarım bıraktı. Daha sonra tamamlama bahanesiyle sık sık gelerek bizde güven sağladı. Bir süre sonra bize ucuz fiyata elektronik ürünler sattığını söyledi. Tanıdığımız esnafların ismini vererek, onların aldığını belirtti. Biz de güvenerek kendisine para verdik. Ürünler gelmeyince dolandırıldığımızı anladık. Biz bu şahsı ararken, bir alışveriş sitesindeki hesabının bilgisayarımızda açık kaldığını sonradan fark ettik. Hemen bu şahsın hesabından yazışmaları takip etmeye başladık. Kendisinin ucuz ürün koyan vatandaşlarla irtibata geçerek, ürünleri daha da ucuz fiyata almaya çalıştığını gördük. Biz de bir hesap açarak, hayali ürünleri ucuz fiyat satmak istediğimizi söyledik. Kendisi hemen bizimle irtibata geçerek ürünleri almak istediğini söyledi. Biz de kendisiyle bulaşarak yakalanmasını sağladık" dedi. Öte yandan Y.S.E., isimli şüphelinin 9 ayrı suçtan aranması ve cezaevi firarisi olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili inceleme sürüyor.

sakarya dolandırıcı esnaf ihbar gözaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi
FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal