Büyük yangın: İki fabrika bir otomobil servisi yandı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde ambalaj üretim fabrikasında başlayan ve 2 fabrika ile otomobil satış noktasına sıçrayan yangın, 3,5 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü.

Büyük yangın: İki fabrika bir otomobil servisi yandı

Yangın sabah 06.00 sıralarında İzmit Sanayi Mahallesi Özbaki Sokak üzerinde bulunan bir ambalaj üretim fabrikasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre ambalaj üretim fabrikasının dış kısmında bulunan elektrik direğinden kopan tel, hurda kağıtların bulunduğu konteyner üzerine düştü. Düşme sonrasında konteynerdeki kağıtların tutuşmasıyla yangın başladı. Hızla büyüyen alevler, ambalaj fabrikasına sıçradı. Alevlerin büyüdüğünü gören fabrika işçileri itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

2 fabrika bir otomobil servisi alevlere teslim oldu

Kısa sürede olay yerine Kocaeli’nin 12 ilçesinden Büyükşehir Belediyesi’ne ait çok sayıda itfaiye ekibi, Orman Bölge Müdürlüğü arazözleri ile belediyelere ait su tankerleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sırasında alevler ambalaj fabrikasının bitişiğinde bulunan gıda üretim fabrikası ve otomobil satış ve servis alanına sıçradı. Otomobil servisi çalışanları satış için bekleyen sıfır araçlar ile, servis kısmındaki araçları hızla yangın alanından uzaklaştırdı.

Alevler arasına girerek belgelerini kurtarmaya çalıştılar

Fabrikalarının alev alev yandığını gören işçi ve fabrika sahipleri, gözyaşları içerisinde itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, alevlere müdahale ettiği esnada, gıda fabrikası çalışanları alevlerin arasına girerek, fabrikaya ait önemli belgelerin olduğu bilgisayar, harddisk ve dosyaları almaya çalıştı. İtfaiye ekiplerinin engelleme çalışmasına rağmen içeri giren fabrika çalışanları, belgeleri alevlerin arasından alarak dışarı çıkardı.

Yangın 3 saat sonra kontrol altına alınarak söndürüldü

Çıkan yangında ambalaj üretim fabrikası, gıda üretim fabrikası tamamen yanarken otomobil satış ve servis alanı ise büyük oranda hasar gördü. Servis alanında bulunan ve yangın nedeniyle dışarıya çıkarılamayan bir hafif ticari araç da kısmen yandı. İtfaiye ekiplerince yapılan ve yaklaşık 3 saat süren müdahalenin ardından yangın 9.30 sıralarında kontrol altına alındı.

Yangın alanında inceleme yapan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Bu sabah itibariyle 06.00 civarında, henüz kesin olmamakla birlikte elektrik kontağından çıkmış olabileceği değerlendirilen yangın meydana geldi. 3 işletmemiz bundan zarar gördü. Bir kağıt fabrikası, bir gıda sektöründe faaliyette bulunan depomuz, bir otomotiv sektörü, ayrıca da bir ticari işletme. Sevindirici tarafı herhangi bir can kaybının yaşanmaması. Mutlaka bir inceleme yapılacak. İlk tespitlere göre elektrikten kaynaklanmış olabileceği değerlendiriliyor. İtfaiye Daire Başkanlığımızın yapacağı değerlendirme sonrasında olay netlik kazanacak” dedi.

kocaeli fabrika servis yangın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Basket'te ayrılık
Büyükşehir Basket'te ayrılık
TEM'de alev alev yandı
TEM'de alev alev yandı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal