Sarıkamış Şehitleri için yürüdüler

Akyazı'da Sarıkamış Şehitleri anısına yürüyüş düzenlendi.

Sarıkamış Şehitleri için yürüdüler

Akyazı Kaymakamlığı ve Akyazı Belediyesi ve Akyazı Gençlik ve spor müdürlüğü tarafından birlikte organize edilen Sarıkamış şehitlerini adına yürüyüş programına 7’den 70’e yüzlerce Akyazılı katılarak Aksartepe zirvesine yürüdü.

Sarıkamış şehitleri anısına yapılacak yürüyüşe katılmak için toplanan vatandaşlar ilk olarak sabah namazını Akyazı Gazi Süleymanpaşa Camiinde kıldı.  Akyazı Belediyesi tarafından camii çıkışında Sarıkamış şehitlerinin de şehadet şerbetini tatmadan önce yedikleri son yemek olan sıcak buğday çorbası, hoşaf ve buğday ekmeği dağıtıldı.

Akyazı Belediyesi önünden sabah saat 08.30’da belediye araçları tarafından yüzlerce vatandaş yürüyüşün başlayacağı Kuzuluk Fatih Camii önüne getirildi.

Günün anlamına özel hediye

Akyazı Belediyesinden yürüyüşe katılan tüm vatandaşlara günün anlam ve önemine özel ve ayrıca yürüyüşün bir hatırası olması açısından atkı ve bere dağıtılırken Akyazı Kaymakamlığı tarafından da vatandaşlara bayrak dağıtıldı. 

Daha sonra Kuzuluk Fatih Camii önünden Aksartepe zirvesine zorlu yürüyüş başlatıldı.

Protokol’den yürüyüşe tam destek 

Yürüyüşe Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Kemal Aksakal,  Akyazı ilçe emniyet Müdürü İbrahim Bedir, Akyazı Garnizon komutanı Mustafa Hekimoğlu, Akyazı İlçe Müftüsü İzzet Şener, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı Gençlik ve Spor Müdür Adem Altun, Akyazı S.A.B.A.H Derneği, Akyazı Belediyesi personeli, Kaymakamlık personeli, Akyazı Orman İşletme personeli, Sağlık personelleri, Basın Mensupları, yüzlerce öğrenci ve vatandaş katıldı.

Yürüyüş boyunca çevre emniyeti ve sağlık tedbirleri aksamaması açısından sağlık ve jandarma ekipleri de yürüyüş boyunca hazır bulundular.
 Zirvede şehitler anısına dualar edildi. Topluca hatıra fotoğrafı çekildi. Akyazı Milli eğitim müdürü Recep Özdemir’in yürüyüşe katılanlara yaptırdığı toplu dua ile Sarıkamış şehitlerine dua ettiler. 

Kaymakam Ömer Kalaylı “ Şehitlerimizi Asla unutmadık unutmayacağız”

Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı Aksartepe zirvesinde yürüyüşe katılanlara hitaben konuşma yaptı. Kaymakam Kalaylı konuşmasında “1914 yılında bu vatanı işgal edenlere dur demek ve işgali sonlandırmak için Kars’a yürüyen askerlerimizden 90 bin’i donarak şehadet mertebesine ulaştılar. 15 Temmuzda da bu vatana işgal girişiminde bulunanlara 'dur' demek için şehit olan vatandaşlarımız gibi ne Sarıkamış şehitlerimizi ne de 15 Temmuz şehitlerimizi asla unutmadık, unutmayacağız.  Bu vatan için mücadele ederek canını feda eden kahraman şehitleri bu tarihte hiçbir zaman unutmadı, unutmayacaktır. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun ”dedi

Konuşmaların ardından günün hatırası olması vesilesi ile topluca hatıra fotoğrafı çekildi.

akyazı sarıkamış şehitleri yürüyüş aksartepe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnşaat firmasının ofisi kurşunlandı
İnşaat firmasının ofisi kurşunlandı
Çaldığı elektrikli bisikleti parçalarken yakalandı
Çaldığı elektrikli bisikleti parçalarken yakalandı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal