Sakarya'da baraj ve göletlere 68 milyonluk harcama

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Sakarya’da geçen baraj, gölet, sulama ve 8 taşkın koruma tesisleri için 68 milyon 238 bin TL tutarında harcama yaptı.

 Sakarya'da baraj ve göletlere 68 milyonluk harcama

Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen projelerin uygulandığı Sakarya’da 2017 yılında 12 adet tesis hizmete açıldı.

1 Ocak - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Sakarya’da 1 adet baraj, 1 adet gölet, 2 adet sulama tesisi ve 8 adet taşkın koruma tesisini hizmete açan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu tesisler için 68 milyon 238 bin TL tutarında harcama yaptı.

Tamamlanan baraj, gölet ve sulama tesisleri ile 29.330 dekar zirai araziyi suya kavuşturan Bakanlık, bu tesislerle ülke ekonomisine de yıllık 22,6 milyon TL katkı sağlamayı hedefliyor.

8 adet taşkın koruma tesisini tamamlayan Bakanlık, Kocaali Demiraçma Deresi, Hendek Organize Sanayi Bölgesi Kargalı Deresi, Geyve Karaçam Mahallesi, Erenler Ali Ağa Deresi, Kaynarca İmamlar Deresi, Geyve Cibi Deresi ve Yan Dereleri, Geyve Doğançay Deresi ve Merkez Çaybaşı Değirmendere Köyü Yukarı Havzası’nı taşkın zararlarından korumaya başladı.

“Sakarya’da Büyük Yatırımlara İmza Attık”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Sakarya’da büyük yatırımlara imza attıklarını kaydederek şunları söyledi:

“Bakanlık olarak hangi şehrimizin neye ihtiyacı varsa belli bir planlama çerçevesinde yatırım yapmaya ve bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Sakarya’da sadece geçtiğimiz yıl 12 adet tesisi hizmete açtık. Burada hâlihazırda devam eden projelerimiz var. Bu projelerle zirai arazilerimizi suya kavuşturmaya, vatandaşlarımızı ve toprağımızı muhtemel taşkın zararlarından korumaya devam edeceğiz.”

sakarya baraj gölet yatırım harcama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi
FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal