70 milyon liralık ceza silinsin talebi

APEK Başkanı Sebahattin Kabasakal, KHK ile kapatılan Şeker Kurumu’nun Şeker Fabrikası’na kestiği, ancak daha sonra kooperatife kalan 70 milyon liralık cezanın silinmesini istedi.

70 milyon liralık ceza silinsin talebi

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Sebahattin Kabasakal, KHK ile kapatılan Şeker Kurumu’nun Adapazarı Şeker Fabrikası’na kestiği 70 milyon liralık cezanın kurumun kapatılmasıyla birlikte anlamsızlaştığını belirterek yok sayılmasını istedi.

KOOPERATİFİN ÜZERİNDE

Şeker Fabrikası’nın dikim alanı dışından pancar aldığı için kesilen cezanın daha sonra bu alanların kanunla serbest bırakılmasıyla da anlamını yitirdiğini belirten Kabasakal “ O tarihten bu yana cezanın silinmesi için çabalıyoruz. Ancak Şeker Fabrikası satılırken zorunlu olarak kooperatifin üzerinde kaldı. En son KHK ile Şeker Kurumu’nun kapatılmasının ardından bu cezanın hükmü kalmadı” dedi.

VEKİLLERİMİZLE BİRLİKTE

Kabasakal cezanın silinmesi için iktidar partisi milletvekillerinin tümünün birlikte hareket ederek gerekli temaslarda bulunduğunu belirten Kabasakal “ Bu konuda milletvekillerimizin her biri büyük gayret sarfediyor. Vekillerimizle birlikte ziyaret ettiğimiz her yerde haklı olduğumuz söyleniyor. En kısa zamanda o borcun silinerek kooperatifimizin rahatlatılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yenihaber

 

apek şeker kurumu ceza silinme talep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal