Valilikten dolandırıcılık uyarısı

Sakarya Valiliği, son günlerde Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun yakınları ve akrabalarının, vali yardımcılarının ve özel kalem müdürünün ismi kullanılarak; hayırsever vatandaşlar ve iş adamlarından bağış adı altında yardım talebinde bulunulduğunu kaydederek dolandırıcılığa karşı uyarıda bulundu.

Valilikten dolandırıcılık uyarısı

Valilikten yapılan açıklamada, son günlerde Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun yakınları ve akrabalarının, vali yardımcılarının ve özel kalem müdürünün ismi kullanılarak; hayırsever vatandaşlar ve iş adamlarından bağış adı altında yardım talebinde bulunulduğuna dair duyumlar alındığı ifade edildi.
Açıklamada; "Sayın Valimizin şahsı, Cumhuriyet Başsavcısı, Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı ve hiçbir devlet kurumu ya da görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması yasal olmadığı gibi bunu dile getirmek de mümkün değildir.

İyi niyetin suiistimal edilmesine yönelik böylesi dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimiz tarafından gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Vatandaşlarımızın böyle bir durum ile karşılaşması halinde öncelikle 0264 251 35 00 numaralı telefonu arayıp Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğü ile görüşerek durumu bildirmeleri, ayrıca Emniyet Müdürlüğünün 155 veya Jandarma Komutanlığının 156 numaralı hatlarını arayarak ihbarda bulunmaları ve kesinlikle herhangi bir ödeme de yapmamaları önem taşımaktadır" denildi.

 

sakarya valiliği dolandırıcılık uyarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tacizciyi dövüp polise teslim ettiler
Tacizciyi dövüp polise teslim ettiler
Ekrem Yüce, MHP Serdivan Teşkilatı'nı ziyaret etti
Ekrem Yüce, MHP Serdivan Teşkilatı'nı ziyaret etti
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal