Tek tek yaktılar

Sakarya'da hileli avlanmada kullanılan gümeler yakılarak imha edildi.

Tek tek yaktılar
Advert

Sakarya Şube Müdürlüğü Av Koruma kontrol ekipleri, 2017-2018 Av sezonunun açılmasıyla birlikte İl genelinde devlet ve genel avlaklarda usulsüz ve yasak avcılığı engellemek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, hileli avlanmada kullanılan 6 adet gümeyi yakarak imha etti. 

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mehmet Yurtgan, Av komisyonunca belirlenenlerin dışında gümelerin kurulamayacağını kaydederek; "Sulak alanlarda saz, kamış, diken, ot, çuval ve benzeri şeylerle yapılmış veya toprakta çukur açılarak hazırlanmış üstü açık basit gümeler hariç özel mülkiyetteki araziler de dahil her türlü üstü kapalı korunaklı gümeler yapılamaz veya kurulamaz ve buralarda avlanılamaz” hükmü bulunmaktadır.

Avcılarımızın, avcılık etiğiyle bağdaşmayan ve ava tuzak kurulması esasına dayanan güme avcılığı hususunda gerekli hassasiyeti göstererek gerek kendilerinin zor durumda kalmamaları gerekse mevzuata uygun avlanma metotlarına yönelerek daha insancıl ve gerçek avcı gibi davranmaları beklenmektedir.

Kaçak avcılıkta kullanılan 6 (altı) güme imha edilmiş ve toplam 6 kaçak avcıya idari yaptırım kararı uygulanmıştır" dedi.

sakarya hileli avlanma güme imha
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İkinci yarıya hazırız
İkinci yarıya hazırız
Dikkat; Bolu Dağı  ağır araçlara kapalı
Dikkat; Bolu Dağı ağır araçlara kapalı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal