Yasa dışı dinleme davasında 2 polise tahliye

Sakarya’da yasa dışı dinleme yapıldığı iddialarıyla ilgili “Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, Kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kayıt etmek” suçlarından, aralarında eski Sakarya Emniyet Müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay’ın da bulunduğu 10 emniyet mensubunun yargılanmasına devam edildi.

Yasa dışı dinleme davasında 2 polise tahliye
Advert

 Sakarya Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatlar katıldı. Gerçekleşen davada Ses ve Görüntü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) iki tanık dinlendi. Tanık M.K., verdiği ifadede, “Aynı dönemde İstihbarat Dairesi Başkanlığında çalıştık. Bursa'da komiserlik okulunda aynı dönemde benimle eğitim aldı. Bu okuldaki sohbet grubunda şuan yargılamada konu olan firari ve yakalama kararı bulunan sanık Abdülhamit Ata da vardı” dedi.

Sanıkları ve avukatları dinleyen mahkeme heyeti, yargılamada tutuklu bulunan Ahmet Yaz ve Mehmet Dikbaş isimli emniyet mensuplarını adli kontrol şartı ile serbest bırakırken, firarı olan eski Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş ile eski İstihbarat Şube Müdürü Murat Akça ve Abdülhamit Ata için yakalama kararının devamına karar vererek davayı ileri ki bir tarihe erteledi.

SAKARYA YASA DIŞI DİNLEME DAVA 2 POLİS TAHLİYE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İkinci yarıya hazırız
İkinci yarıya hazırız
Dikkat; Bolu Dağı  ağır araçlara kapalı
Dikkat; Bolu Dağı ağır araçlara kapalı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal