Yemekten sadece personel değil hastalarda zehirlenmiş

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçen hafta öğle yemeğinde verilen dönerden sadece hastane personeli değil, hasta ve yakınlarının da zehirlendiği ortaya çıktı.

Yemekten sadece personel değil hastalarda zehirlenmiş

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçen Çarşamba günü verilen öğle yemeği sonrası, personelin zehirlenerek acil servise başvurduğu belirtilmişti. Yemekte verilen dönerden kaynaklandığı belirtilen olayda, zehirlenen personel sayısı tam olarak açıklanmadı. Bu arada çok sayıda hasta ve hasta yakınının da verilen yemekten zehirlendikleri ve hastanelerin acil servislerine başvurdukları ortaya çıktı.  Zehirlenme nedeniyle dün itibariyle 7 kişinin hastanede tedavisi sürüyordu.

SONUÇLAR KOCAELİ’NDEN

Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, aynı yemeğin hasta ve hasta yakınlarına da verildiğini ancak 4-5 hastada zehirlenme belirtilerinin görüldüğünü ifade etti. Öğütlü konuyla ilgili hem adli, hem idari soruşturmanın sürdüğünü belirterek, bu konuda daha fazla açıklama yapamayacaklarını bildirdi. Öte yandan zehirlenme olayı sonrası alınan yemek örnekleri Kocaeli Gıda Tahlil Laboratuvarına gönderildi. Tarım İl Müdürlüğü’ne bağlı akredite olan laboratuvarda sonuçların yarın çıkması bekleniyor.

Yenihaber

 

sakarya üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesi yemek personel zehirlenme hasta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vali Nayir, piliç üretim tesisini gezdi
Vali Nayir, piliç üretim tesisini gezdi
"Hedefimiz oy oranını yüzde 70’in üzerine çıkartmak”
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal