Valilik açıkladı: İşte yemekten zehirlenenlerin sayısı

Sakarya Valiliği, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yemekten zehirlenen doktor, sağlık personeli,hasta ve refakatçıların sayısını açıkladı.

Valilik açıkladı: İşte yemekten zehirlenenlerin sayısı
Advert

Valilikten yapılan açıklamada, bazı basın organlarında gıda zehirlenmesi ile ilgili çıkan haberlerin ilişkin, İl Sağlık Müdürlüğünce incelendiği  ve açıklamaya ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. 

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meydana gelen gıda zehirlenmesiyle ilgili adli ve idari soruşturmanın devam ettiğini bildiren açıklamada; "

Personellerimize, hasta ve refakatçilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor yaşanan bu üzücü olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz.

Gıda zehirlenmelerine sebep olan bakteri vücuda girdikten sonra belli bir kuluçka süresini tamamlayarak belirti vermeye başlamaktadır. Hastalığın etkilerinin ortalama 1 ile 3 gün arasında ortaya çıkması nedeniyle hasta sayımız günden güne değişiklik göstermiştir.

Etkilerin ortaya çıkmaya başladığı ilk gün 71 olan hasta sayımız geçen süreç içerisinde bugün itibarıyla 22 doktor, 86 yardımcı sağlık personeli, 160 diğer hastane personeli, 17 hasta, 24 refakatçi olmak üzere toplam 309’dur.

24 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 4 yardımcı sağlık personeli, 8 diğer hastane personelimiz olmak üzere 12 hastamız yatarak tedavi görmektedir. Hastalarımızın yapılan kontrollerinde genel durumlarının iyi olduğu tespit edilmiş çoğu taburcu olacak duruma gelmiştir" denildi.

sakarya hastane yemek zehirlenme valilik açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya merkezli FETÖ operasyonu
Sakarya merkezli FETÖ operasyonu
İnme tanısı konan hastalar için önemli gelişme
İnme tanısı konan hastalar için önemli gelişme
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal