Kartepe’de kar kalınlığı 1 metreyi geçti

Marmara Bölgesi’nin önemli tatil merkezlerinden Kartepe’de kar kalınlığı 1 metreye ulaştı. Kar yağışının da yoğun şekilde devam ettiği Kartepe’de karne tatilini fırsat bilen tatilciler kızak pistlerini tıka basa doldurdu. Günübirlik tatilcilerin yoğun olarak tercih ettiği kızak pistleri özellikle karne heyecanını yaşayan minik öğrencilerin eğlence alanı oldu.

Kartepe’de kar kalınlığı 1 metreyi geçti

Ailesiyle birlikte Sakarya’dan Kartepe’ye gelen Sakarya Üniversitesi Araştırma Görevlisi Hüseyin Eski, “Çocuklarımız ve yeğenlerimiz geldi Çanakkale’den. Onarlarla beraber güzel bir kar eğlencesi Kartepe’de yaşıyoruz. Kartepe, her kış geldiğimiz bir yer. Güzel kayak imkanları var. Çocuklar çok eğleniyor. Özellikle merkeze çok kısa süreli karlar yağıyor. Ondan dolayı çocuklar bu bölgelere gelip çok güzel eğlenebiliyor” dedi.

Karne tatili sonrasında ailesi ile geldiği Kartepe’de çok eğlendiğini belirten 7 yaşındaki Nehir Şeker, “Kağıthane’den geliyorum. Annem, babam, ben, abimle geldim. Eğleniyorum abimle kayıyorum. Buraya geliyorum. Karda eğlenmek güzel ama birazda korkutucu. Ellerimi bırakıyorum sanki havada uçuyorum gibi oluyor. Şuralardan kayıyorum. Tatil hiç bitmesin istiyorum” diye konuştu.

Torunları ile birlikte kar üzerinde eğlenmenin tadını çıkardıklarını ifade eden Cafer Avcı da, “İstanbul’dan geliyorum. Torunların burada ikamet ediyorlar. Buraya ilk defa geliyorum. Çok güzel harika bir yer. Kayak yapıyoruz torunlarımla. Karların içerisinde yuvarlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Son olarak tatilcilere en iyi şekilde hizmet vermek için çalıştıklarını belirten bir işletme çalışanı Hasan Çakmak ise, “Yaklaşık 25 gündür çok güzel bir beyaz örtünün heyecanını yaşıyoruz. Bu güzellikleri yaşamaya herkesi Kartepe’ye davet ediyorum. Karne tatiliyle birlikte ciddi bir yoğunluğa girdik. Herkes, çocuğunun aldığı karnenein heyecanını burda bizimle yaşıyor” ifadelerini kullandı.

kartepe kar karne tatil eğlence
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal