Mehmetçik için fetih süresi okundu

Mehmetçik için fetih süresi okundu

Afrin'de ki Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için Cuma namazı sonrası fetih süresi okundu.

Mehmetçik için fetih süresi okundu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan askerler için Cuma namazında hutbede dua edildi. 

Akyazı'da da Kaymakam Ömer Kalaylı, Belediye Başkanı Hasan Akcan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş namazın ardından dua etti.

Belediye Başkanı Hasan Akcan da kuran-ı kerim okudu.

TSK'nın Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan askerlere destek olmak için, cuma hutbesinin ardından şu dua okundu:

"Şu anda sınırlarımızın hemen ötesinde, Afrin'de bu cennet vatanın bölünmez bütünlüğü için şu necip milletimizin huzur ve emniyeti için gece, gündüz, kar, kış demeden canını ortaya koymak suretiyle mücadele veren şanlı ordumuza, kahraman Mehmetçiğimize yarım eyle Allah'ım! Onları her türlü suikastlardan, karşılarındaki dinsiz imansız teröristlerin şerrinden muhafaza eyle ya Rabbi! Kahraman ordumuzu mansur ve muzaffer eyle ya Rabb'i! Şehitlerimiz var. Şehitlerimize rahmet eyle ya Rabb'i. Şehitlerimizin anne babalarına, ve aziz milletimize sabrı cemiller, metanetler ihsan eyle ya Rabb'i. Yaralı olan kardeşlerimize de acil şifalar ihsan eyle. Millet olarak birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi her zamankinden daha canlı tutmayı, daha birbirimize yaklaşmayı sen nasip eyle ya Rabb'i. Her türlü tefrikadan, fitneden, fesattan muhafaza eyle ya Rabb'i. Geçmişlerimize rahmet eyle ve dualarımızı lütfunla, kereminle kabul eyle Allah'ım."

mehmetçik afrin harekat cuma cami sakarya dua destek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Evinin önünde kalp krizi geçirdi, kurtarılamadı
Evinin önünde kalp krizi geçirdi, kurtarılamadı
SAÜ’de Nevruz coşkusu
SAÜ’de Nevruz coşkusu