Soğuk havada sokak hayvanları unutulmadı

Havaların soğuması ile birlikte Serdivan ilçesinde belirlenen noktalara, sokak hayvanları için su ve yem kapları bırakıldı.

Soğuk havada sokak hayvanları unutulmadı

Geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı sonrası Serdivan ilçenin yüksek kesimleri beyaza bürünürken, Serdivan Belediyesi de sokak hayvanları için seferber oldu. Serdivan'da belirli yerlere sokak hayvanları için su ve yem kapları bırakıldı. Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları sebebi ile yiyecek bulamayan hayvanların kışı rahat geçirebilmeleri için belirlenen noktalara yiyecek ve içecek kaplarının konulduğu ve belirli aralıklarla bunların kontrol edilerek hava şartları normale dönene kadar çalışmanın devam edeceği belirtildi.

Belediye ekiplerinin yanında gönüllü olarak yer alan vatandaşlara da teşekkür eden yetkililer, her yıl olduğu gibi bu yıl da mahallelerin süsü olarak gördükleri sokak hayvanlarını vatandaşlarla birlikte beslemeye devam edeceklerini ifade ederek aynı zamanda ilçenin yüksek kesimlerinde ve ormanlık alanlarda kışı geçirecek olan yaban hayvanları için de aynı şekilde tedbirlerin alındığını ve onlar için de ormanlık alanlara yem ve su kaplarının bırakıldığını ifade ettiler.

SERDİVAN BELEDİYESİ SOKAK HAYVAN YİYECEK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal