Emekli bomba imha uzmanı Afrin için gönüllü oldu

Emekli Bomba İmha Uzmanı Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü katılmak için askerlik şubesine gitti.

Emekli bomba imha uzmanı Afrin için gönüllü oldu

Akyazı'da yaşayan emekli bomba imha uzmanı 63 yaşındaki Hüseyin Sarı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü katılmak için dilekçeyle başvuruda bulundu.

Reşadiye Mahallesi’nde yaşayan 63 yaşındaki emekli bomba İmha uzmanı Hüseyin Sarı,
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve çeşitli ülkelerin Türkiye Büyükelçiliğinde koruma görevi yaptığını ifade etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nda bomba imha uzmanlarına ihtiyacın olduğunu kaydeden Sarı; "

Uzun yıllar emniyet teşkilatında görev yaptım. Ayrıca bomba uzmanlığı yaptım. Şu anda Türk askerinin Kuzey Irak, Suriye’de yapmış olduğu operasyonlarda gördüğüm kadarıyla saha temizlenmesi, çukurların temizlenmesi, bombalanan yerlerin yeniden imara açılması için bomba imha, mayın temizleme ve alan temizleme çalışmalarının olduğunu biliyorum. Bende bu görevi iyi bildiğim için bomba imha uzmanlığının orada faydalı bir hizmet olacağını bildiğimden askerliğe müracaat ettim. Görev almak istedim. İnşallah bana bu görevi layık görürler ve beni o bölgeye gönderirler. “ dedi.

 

 

 

akyazı emekli bomba imha uzmanı asrin tsk harekat gönüllü askerlik şubesi başvuru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Sakaryaspor'un bileği bükülmüyor
Sakaryaspor'un bileği bükülmüyor
Büyükşehir Basket'te ayrılık
Büyükşehir Basket'te ayrılık
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal