AFAD'tan kış tatbikatı

Sakarya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Arama Kurtarma ekipleri, Sapanca Soğucak Yaylasında zorlu kış şartları altında gerçeği aratmayan arazide arama ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

AFAD'tan kış tatbikatı
Advert

AFAD ekiplerinin olumsuz hava koşullarında oluşabilecek afet ve acil durumlara karşı programlar kapsamında eğitim ve tatbikatlara devam ediyor. Bu kapsamda AFAD ekipleri Sapanca Soğucak Yaylasında kış şartları altında arama ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi. Senaryo gereği gerçekleştirilen tatbikatta; arama kurtarma ekipleri olumsuz hava şartlarında kaybolan kazazedeler için geniş çaplı arama kurtarma çalışmaları başlattı. Zorlu şartlar ve karlı arazide gerçekleştirilen çalışmalarda ekipler belirledikleri koordinatlar çerçevesinde yaptıkları aramalarda kazazedelere başarı ile ulaştı.

Gerçeği aratmayan arama ve kurtarma tatbikatında; AFAD ekiplerinin koordine olma, hızlı ve etkin müdahale etme, ekiplerin birlikte çalışabilme becerisini ve kapasitesini geliştirmek, olumsuz hava şartlarında arama kurtarma çalışmalarındaki eksiklik, aksaklıklarını görmek ve olası afetlere karşı devamlı hazırlıklı olmaları amaçlandı. Tatbikat, ekiplerin kazazedelere ulaşması ile başarılı bir şekilde sona erdi.

afad sakarya kış tabikat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEDAŞ’ın kar ve buz yükü ile mücadelesi
SEDAŞ’ın kar ve buz yükü ile mücadelesi
Uyuşturucu tacirinin evine baskın
Uyuşturucu tacirinin evine baskın
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal