FETÖ sanığı 24 polisin yargılanmasına devam edildi

Sakarya’da FETÖ kapsamında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilenlerin de aralarında bulunduğu 24 polisin yargılanmasına devam edildi.

FETÖ sanığı 24 polisin yargılanmasına devam edildi
Advert

Sakarya’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, KHK ile meslekten ihraç edilenlerin de aralarında bulunduğu tutuksuz 24 polisin yargılanmasına devam edildi. Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleşen duruşmaya sanıklarla avukatlar ve sanık yakınları katıldı. Mahkemede bazı sanıklar, ‘ByLock’ içerikleri ve isim listesi ile ‘Emniyet Mahrem Yapılanması’ soruşturmasına ilişkin de bilgiler verdi. Tutuksuz sanık Osman Ç., mahkemede verdiği ifadede, “Bana çok saçma geliyor. Yapılan kategoride A-5’e bağımlı ve sadakatı tam olarak nitelendirilmiş. Öyle ise ben neden darbeye katılmadım. Bank Asya’ya para yatırmadım. Benimle ilgili dilekçeleri kim verdiyse onun araştırılmasını istiyorum” dedi.

Yakup Ö., verdiği ifadede, “ByLock ile ilgili tutanakları kabul etmiyorum. Hangi eylemimden veya fiilimden dolayı A-5 katagorisine koydular. Örgüt şemalarında vasıflandırmalar 3'ü 5’i geçmez. 80 veya 100 arası vasıflandırılan örgüt şeması ilk defa görüyorum. A-5 diye belirtilen örgüte sadakati, bağı tam olan kişi tespitini kabul etmiyorum” diye konuştu. Tutuksuz yargılanan M.T., ise verdiği ifadede, “Ben bu fişlemenin mağduruyum. 15 Temmuz’dan sonra tutuklandım. Daha sonra serbest bırakıldım. Soruşturma hala bitmedi. Bu süre zarfında bir şey olsaydı zaten çıkardı. Bu fişlemede listenin ne zaman oluşturulduğunu bilmiyoruz, dosyada bulunan belgelerde ne zaman oluşturuldu yer almamaktadır. Suçlamaları kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

Sanıkları ve avukatları dinleyen mahkeme heyeti avukatların belgeleri inceleyip beyanda bulunmaları için davayı ileri ki bir tarihe erteledi.

fetö dava sanık sakarya eski polis yargılama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEDAŞ’ın kar ve buz yükü ile mücadelesi
SEDAŞ’ın kar ve buz yükü ile mücadelesi
Uyuşturucu tacirinin evine baskın
Uyuşturucu tacirinin evine baskın
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal