Kurudere ve Yeşilköy'e birinci sınıf içmesuyu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından kuzeyin altyapısına yönelik olarak gerçekleştirilen yatırımlarda çalışmalar devam ediyor.

Kurudere ve Yeşilköy'e birinci sınıf içmesuyu
Advert

Karasu’da 19 mahalleyi kapsayan projenin ilk etabından devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler veren SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “İlk etap kapsamında Kurudere ve Yeşilköy Mahallelerini sağlam içmesuyu altyapısı ile buluşturuyoruz. Ekiplerimiz şu anda yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah kısa süre içerisinde çalışmalarımızı noktalayarak bu mahallelerimizi Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan bol ve sağlıklı suyu ulaştıracağız” dedi.

Dr. Rüstem Keleş, “Kuzey bölgelerimize ciddi yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Karasu ve Kocaali ilçelerimiz için entegre bir içmesuyu ağı kuruyoruz. İki ilçemize 45 milyonluk yatırımla inşa ettiğimiz toplam 450 kilometrelik içmesuyu projemizde çalışmalarımız devam ediyor. Karasu ve Kocaali Atıksu Arıtma Tesislerimizi tamamladık. Artık bu bölgemizden Karadeniz’e atıksu karışmıyor. Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisimizi tamamlayarak devreye almıştık. İnşallah Çamdağı Barajı’nı da inşa ederek orada oluşturacağımız su kaynağıyla kuzeyin su geleceğini garanti altına alacağız” diye konuştu.

Kurudere ve Yeşilköy Mahalleleri için 3,3 milyonluk yatırımla hayata geçirilen projede çalışmaların devam ettiğini söyleyen Dr. Rüstem Keleş, “Proje kapsamında inşa ettiğimiz ve yüksek teknolojik donanıma sahip olacak 600 metreküplük depomuzun kaba inşaatı tamamlandı. Depomuzun Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisi ile bağlantısını sağlayacak çelik hattın inşası bitti. Bölgede inşa ettiğimiz 10 kilometrelik içmesuyu altyapısında ise 8 bin 600 metrelik kısım tamam. İnşallah ilk etaptaki çalışmalarımızı yakın bir zaman içerisinde tamamlayarak Kurudere ve Yeşilköy’de yaşayan vatandaşlarımızın musluklarına Şerbetpınarı’nda arıttığımız birinci sınıf içmesuyunu ulaştıracağız” şeklinde konuştu.

saki kurudere yeşilköy isale hattı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya merkezli FETÖ operasyonu
Sakarya merkezli FETÖ operasyonu
İnme tanısı konan hastalar için önemli gelişme
İnme tanısı konan hastalar için önemli gelişme
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal