24 saatlik çalışmanın ardından hastaneye ulaştırıldı

Akyazı'da balık avlamak için gittiği Keramali Dağı'nda dere yatağında düşerek bacağını kıran ve saatler süren aramalar sonucu bulunan 62 yaşındaki Mahmut Ünlütürk, 24 saatlik esaretin ardından kurtarılarak hastaneye getirildi.

24 saatlik çalışmanın ardından hastaneye ulaştırıldı
24 saatlik çalışmanın ardından hastaneye ulaştırıldı Ali Yıldırım

Akyazı'da dün akşam balık tutmak için Keremali Dağına giden Mahmut Ünlütürk'den haber alınamaması üzerine yakınları, Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, köylüler, jandarma ve AFAD ekipleri arama çalışması başlatmıştı. Gece boyu yapılan aramalar sonucu Ünlütürk'ün aracı bulunmuştu. 

Aracın bulunduğu bölgede arama çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, Ünlütürk'ü dere yatağında şelale yakınlarında bacağı kırılmış halde buldu. 

Ünlütürk'e ilk müdahaleyi bulunduğu yerde yapan ekipler, yaralıyı dere yatağından çıkarmak için insan üstü mücadele gösterdi. 

Ulaşılması güç noktada bulunan Ünlütürk'ün kurtarılması için hava desteği düşünüldü. Ancak havanın sisli olmasından dolayı helikopter gelme ihtimali güçleştiğinden Ünlütürk, olay yerinden AFAD, jandarma, SABAH ekipleri, köylüler ve sağlık ekiplerinin çalışması sonucu çıkarılıp Akyazı Devlet Hastanesi'ne getirildi. Ünlütürk, buradaki müdahalesinin ardından Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. 

 

 

balık avlama AFAD Keremali Dağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İç kanama durdurulamayınca kurtarılamadı
İç kanama durdurulamayınca kurtarılamadı
D-100'de zincirleme kaza: 6 yaralı
D-100'de zincirleme kaza: 6 yaralı