Hizmetle değil, 805 milyon liralık borçla listeye girdi!

İller Bankası, borcu olan belediyelerin listesini açıkladı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 805 milyon liralık borçla Türkiye'nin en borçlu üçüncü belediyesi oldu.

Hizmetle değil, 805 milyon liralık borçla listeye girdi!
Advert

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yatırmlarıyla değil, borcuyla gündeme geldi. İller Bankası, belediyelerin kredi borçlarının miktarını açıkladı. İLBANK'a kredi borcu en yüksek belediyeler arasında liste başında  Bursa var. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin borcu, 1 milyar 73 milyon TL.

Bursa'nın ardından ise Gaziantep Büyükşehir Belediyesi geliyor. Gaziantep'in borcu. 821 milyon TL.  Sakarya Büyükşehir Belediyesi ise 805 milyon liralık borçla listede üçüncü sırada yer aldı.

İller Bankası verilerine göre kredi borçları en düşük 5 il arasında; Uşak (26 milyon lira), Muş (21 milyon lira), Tunceli (16 milyon lira), Artvin (15 milyon lira) ile Iğdır Belediyesi (15 milyon lira) yer aldı.

Türkiye'de 81 il belediyesinin kentsel ihtiyaçların karşılanabilmesi amacıyla uluslararası standartlarda proje üretmek ve geliştirmek için İller Bankası'ndan 2016 yılı içerisinde 15 milyar 42 milyon lira kredi kullandığı anlaşıldı.

sakarya büyükşehir borç iller bankası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya merkezli FETÖ operasyonu
Sakarya merkezli FETÖ operasyonu
İnme tanısı konan hastalar için önemli gelişme
İnme tanısı konan hastalar için önemli gelişme
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal