Taşeron şoförler de kadro istiyor

Taşerona kadro düzenlemesi, kamu kurumlarında görev yapan binlerce şoförü hayal kırıklığına uğrattı. Kamu kurumlarında taşeron statüsünde görev yapan şoförler, kendilerine de kadro verilmesini istiyor.

Taşeron şoförler de kadro istiyor
Taşeron şoförler de kadro istiyor Ali Yıldırım

Taşeron düzenlemesi binlerce işçiyi sevindirirken, binlerce işçiye de üzdü. Kadro alamayan işçiler arasında kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan şoförler de yer alıyor.

Kamu kurumlarında araç ihtiyaçları kiralama yöntemiyle karşılanıyor. Kiralık araçların şoförleri de 'taşeron statüsünde' çalışıyor.
Son yapılan düzenlemede, kamu kurumlarında görev yapan şoförler yaklaşık maliyetin %70 altında olmasından dolayı kapsam dışında tutuldu. 

Hizmet alımı kapsamında şoförlü araç kiralama yoluyla çalışan şoförler, kamu kurumlarında hizmet kapsamında, makam şoförlüğü, 112 acil, evde sağlık hizmetleri ve hasta nakil ambulanslarında da çalışıyor. Sözleşme sonunda şirketler gitse de şoförler ihaleyi kazanan firmalar aracılığı ile çalışmaya devam ediyor. 

Yeni düzenlemede, asıl işi yaptığı halde yaklaşık maliyetin yüzde 70'in altında kalarak kadro alamayan şoförler,  kadro hakkı verilmesini istiyor.

taşeron şoför kadro istek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sevgilisinin aracıyla hırsızlık yaparken yakalandı
Sevgilisinin aracıyla hırsızlık yaparken yakalandı
Komşuda yangın: 1 ölü
Komşuda yangın: 1 ölü