Akyazı'da binler Mehmetçik için buluştu

Akyazı Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Afrin’de savaşan Mehmetçik için dua ve destek mitingi düzenledi.

Akyazı'da binler Mehmetçik için buluştu
Akyazı'da binler Mehmetçik için buluştu Ali Yıldırım

Akyazı’da faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşları Afrin’de destan yazan Mehmetçiğe manevi destek vermek için bir araya geldi.  Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığı önünde toplanan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla Gazi Süleymanpaşa Camii'ne kadar yürüdü. Sivil toplum kuruluşları adına Akyazı Jandarma Karakol Komutanı Binbaşı Mustafa Hekimoğluna Türk Bayrağına sarılı kuran-ı kerim verildi.
 
Mehteran takımı eşliğinde yapılan yürüyüşe Akyazı Kaymakam Vekili Mehmet Fatih Çiçekli, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, İlçe Müftüsü İzzet Şener, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Bedir, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Hekimoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Gülşah Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora, Akyazı Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Oya Asan, ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar, Akyazı Ziraat Odası Başkanı Şener Bayraktar ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Yürüyüşe bir vatandaşta atıyla geldi.
 
Yürüyüşe vatandaşlarda büyük destek verdi.
 
Yürüyüş Gazi Süleymanpaşa Camii önünde son buldu. Cuma namazında ise şehit olan askerlerimiz ve Mehmetçik miting programı düzenlendi.
 
Cuma namazı sonrası düzenlenen miting programı kuran-ı kerim tilavetiyle başladı. Akyazı Ahmet Hasnun Tunçsoy İlkokulu öğrencisi Rabia Şimşir’in Mehmetçik’e yazmış olduğu şiir duygu dolu anlar yaşattı.
 
Eyüp Sultan Cami eski imam hatibi Hüseyin Güleç Mehmetçik’e destek mitingine katılan vatandaşlara seslendi.
 
Mehmetçik’e destek mitinginde konuşan Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “ Akyazı tarihi günlerinden birini yaşadı. 15 Temmuz sürecinden beri Akyazı bu sokakları vatan, millet, bayrak seslerini duyunca, Akyazı meydanlara koştu. Akyazı’nın meydanlara koşmasının anlamı Yüce Türk ordumuz nasıl şu anda Afrin’e kararlılıkla azimle büyük bir cesaretle gidiyorsa, Akyazı Türk ordusuna manevi cesareti vermek için burada bu toplantıyı bugün gerçekleştirdi. İnanıyorum ki tüm dünyada bu manevi güç Türk ordusuyla beraberdir. Ordumuz aldığı bu manevi güçle muzaffer olacaktır.  Hak galip gelecek, batıl zail olacaktır. “ dedi.

akyazı mehmetçik destek yürüyüş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir tarifi fark yedi
Büyükşehir tarifi fark yedi
Kandilde camiler dolup taştı
Kandilde camiler dolup taştı