Sofuoğlu kariyerini sonlandırmaya hazırlanıyor

Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu, geçirdiği kazanın sağ kolunda hasar kaybına neden olduğunu söyleyerek, “Kendime, ‘Şampiyon olabilirsem, 2018 yılında kariyerimi noktalayacağım’ demiştim. Şampiyonlukla kariyerimi sonlandırmak istiyorum” dedi.

Sofuoğlu kariyerini sonlandırmaya hazırlanıyor
Sofuoğlu kariyerini sonlandırmaya hazırlanıyor Ali Yıldırım

Başarılı motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Gebze Beledyesi tarafından organize edilen "Spor Gebze'den Başlar" konulu spor söyleşisine konuşmacı olarak katıldı.  Spor hayatı hakkında katılımcılara bilgiler veren Sofuoğlu, geçirdiği kazanın fiziksel anlamda çeşitli sağlık sorunlarına neden olduğunu söyledi. 

Sofuoğlu, “Yarıştan bir gün önce kaza yaptım. Sağ kolumdan aldığım hasar, özellikle gaz ve fren kolumda sıkıntıya neden oldu. Ama bunlar bizim için bir bahane ve yarışı kaybetmemize sebep değildir. Bence işin çok başındayız ve önümüzde uzun bir sezon var. Bu sezon da pes etmeden yolumuza devam edeceğiz. Üç hafta sonraki Tayland Şampiyonası’na iyi hazırlanıp, Allah’ın izniyle orada zafer için mücadele vereceğim. Sezonun içerisinde tabii ki de böyle inişler, kalkışlar olacaktır. Ama önemli olan sezonun sonuna kadar mücadele verebilmektir. Mücadelemi vereceğim. İşin doğrusu kötü bir başlangıç oldu. Çok puan kaybettik. Ama telafisi var” dedi. 

"Şampiyonlukla devam ediyorsam, bunu şampiyonlukla noktalamak istiyorum" 

2018’de şampiyon olursa pistlerdeki kariyerine son vereceğini ifade eden Sofuoğlu, “Bu sezona başlamadan önce kendime, ‘Şampiyon olabilirsem, 2018 yılında kariyerimi noktalayacağım’ dedim. Şampiyonlukla kariyerimi sonlandırmak istiyorum. 2018’de başarmaya çalışacağım ama olmazsa 2019’da da deneyeceğim bunu. Çünkü son şampiyonlukla devam ediyorsam, bunu şampiyonlukla noktalamak istiyorum. Belki nasip olmayacak ama ben elimden geleni yapacağım. Eğer bu sezon şampiyon olamazsam 2019 yılında takımla, motorla alakalı bazı değişiklikler yapmak istiyorum. Çünkü şu an motosikletimle alakalı bazı sorunlar yaşıyorum. Belki başka bir marka ile denemem gerekebilir. Ama ona karar vermek için daha çok erken. Mücadelemizi verelim, sezonun sonundaki duruma göre neler yapacağımızın kararını vereceğiz. Daha önce hiçbir şampiyonluğumu, en iyisi ya da en başarılısı olduğum için almadım. Türkiye’den gelen dualarla aldım ve hep inandım. O yüzden bizi sevenlerin dualarına ihtiyacımız var ve biz hep dualarla şampiyon oluyoruz. İnşallah, 2018’in şampiyonluğu da dualarla gelecektir ” diye konuştu.   

kenan sofuoğlu şampiyonluk kariyer sonlandırma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir tarifi fark yedi
Büyükşehir tarifi fark yedi
Kandilde camiler dolup taştı
Kandilde camiler dolup taştı