Mağdurlar tesisi bastı, tedbir için el konuldu

Halktan yüksek getiri vaadiyle para toplayan ve bakanlığın 'nitelikli dolandırıcılık' olarak açıkladığı Çiftlik Bank ortadan kayboldu. Yatırdıkları paraları almak için şirketin genel merkezine gidenler, şirketin boşaltıldığını öğrendi. Çiftlik Bank’ın Taraklı'daki tesislerine giden çok sayıda kişi, alacaklarına karşılık olarak tesislerde bulunan hayvanları almak istedi. Tesise savcılık tarafından tedbir amaçlı el kondu.

Mağdurlar tesisi bastı, tedbir için el konuldu

Bir süre önce Çiftlik Bank ile ilgili Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı. Soruşturmanın ardından 20 bini aşkın tavuğun bulunduğu tesisler, Geyve Cumhuriyet Savcılığı,  İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından tesislerde arama yapıldı.

‘’Çiflik Bank’’ yönetim kurulu başkanı Niyazi Karakoç’un şirket Ceosu Mehmet Aydın tarafından kandırıldığını açıklaması ve şirket merkez binasının sessizce boşaltıldığın öğrenilmesi üzerine onlarca ‘’Çiftlik Bank’’ üyesi Taraklı'daki sözde mavi yumurta damızlık tesisine akın etti.

Tavukların bu işlemler süresince zarar görmemesi için çalışanlar yediemin olarak görevlendirildi.

Öfkeli kalabalığın olası taşkınlığını önlemek amacıyla tesis önünde Jandarma güvenlik çemberi oluşturdu. Ayrıca tesis içerisinde yaklaşık 20 bin civarında tavuğun olduğu ancak bu tavukların normal yumurta tavuğu olduğu ve henüz yumurta üretimi yapılmadığı anlaşıldı.

Tesis önünde bekleyişini sürdüren mağdurlar İlçe Jandarma Karakoluna şikayetleri alınmak üzere yönlendirilirken, savcılığın şirketin ve şirket yönetici ortaklarının mal varlıklarına ve banka hesaplarına tedbir koyduracağı öğrenildi.

ÇİFTLİK BANK TARAKLI TESİS MAĞDUR BASKIN JANDARMA ÖNLEM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal