Mahkeme: Katil eş ile birlikte yaşanması beklenemez

Sakarya’da 8 ay önce Suriye uyruklu hamile Emani Al-Rahmun ile 10 aylık oğlunu öldürülen katil Birol Karacal'ı eşi boşandı. Boşanmanın ardından açıklanan gerekçeli kararda, Katil Birol Karacal’ın eşinden birlikte yaşamasının hiçbir şekilde beklenemeyeceğini vurguladı.

Mahkeme: Katil eş ile birlikte yaşanması beklenemez

Sakarya’nın Kaynarca ilçesi’nde 7 Temmuz 2017’de Suriye uyruklu Emani Al-Rahmun isimli hamile kadın ve 10 aylık çocuğu vahşice öldürülmüştü. İncelemenin ardından hamile kadının tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık çocuğu ile birlikte başlarına taşla vurularak öldürüldüğü tespit edilmişti.  Türkiye'yi ayağa kaldırılan olayla ilgili Birol Karacal ile Cemal Bay tutuklanmıştı. Birol Karacal ile Cemal Bay'ın Suriyeli kadını, aynı iş yerinde çalıştıkları kocasından ‘intikam almak için katlettikleri' ortaya çıkmıştı.

İki cani 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 72 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

Bütün olanlardan sonra katil bir eşle evli kalmak istemeyen R.K. Bakırköy Nöbetçi Aile Mahkemesi'ne başvurdu. Geçtiğimiz günlerde karara çıkan boşanma davasının gerekçeli kararı açıklandı.

Mahkeme gerekçeli kararda , Birol Karacal.ın suçunu itiraf ettiğini hatırlatarak, işlenen suçların toplumda büyük infial yaratacak boyutta olduğunu vurguladı.

Söz konusu suçun, ‘toplumun vicdanını derinden yaralayacak nitelikte olduğu ve bu nedenle R.K.'nın bu suçları işleyen Birol Karacal ile birlikte yaşamasının hiçbir şekilde beklenemeyeceği’ belirtildi.

Katil eşin işlediği suçların toplum üzerindeki etkisinden olumsuz etkilendiği evlilik birliğinin temelinden sarsıldığı belirtildi.

R.K.‘nın nafaka talep etmediği için nafaka verilmediği de belirtildi.

KAYNARCA SURİYELİ Emani Al-Rahmun BEBEK ÖLDÜRME
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnşaat firmasının ofisi kurşunlandı
İnşaat firmasının ofisi kurşunlandı
Çaldığı elektrikli bisikleti parçalarken yakalandı
Çaldığı elektrikli bisikleti parçalarken yakalandı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal