Artık gündüz şehir merkezine giremeyecekler

Sakarya Büyükşehir Belediyei yetkilileri, ağır tonajlı araçların şehir merkezine girişlerine ilişkin yasaklara uyulması yönünde uyarılarda bulundu.

Artık gündüz şehir merkezine giremeyecekler
Artık gündüz şehir merkezine giremeyecekler Ali Yıldırım

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Semih Bayraktar, trafik akışını olumsuz etkileyen ağır tonajlı araçların şehir merkezine girişlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bayraktar yaptığı açıklamada, “Trafikte yaşanan sıkışıklıkların en önemli sebebi hatalı parklanmalardır. Aynı zamanda trafiğin yoğun olduğu saatlerde ağır tonajlı araçların şehir merkezine girişleri de trafiği aksatmaktadır. Bu konuda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini bir kez daha ifade etmeliyim. Ağır tonajlı araçların şehir merkezine girişleriyle ilgili UKOME kararı bulunuyor. Karara göre 3,5 tonun üzerinde olan ağır tonajlı araçlar 07.00 ile 21.00 saatleri arasında, 3,5 tonun altındaki araçlar ise 07.00 ile 10.00 ve 16.00 ile 20.00 saatleri arasında şehir merkezine girememektedir. Emniyet Müdürlüğümüz de bu konuda gerekli kontrolleri yapıyor. Zabıta teşkilatı olarak bizler de ceplere ve kaldırımlara park eden ağır tonajlı araçlara işlem yapıyoruz. Sürücülerimizden güvenli ulaşım ve şehir yaşamı adına kurallara uymalarını rica ediyoruz” dedi. 

sakarya kamyon ağır tonaj gündüz şehiriçi yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir tarifi fark yedi
Büyükşehir tarifi fark yedi
Kandilde camiler dolup taştı
Kandilde camiler dolup taştı