Akyazı'nın simgesinde tadilat yapılıyor

Akyazı Gazi Süleymanpaşa Camii'nde tadilat çalışması başlatıldı. Tadilat çalışmalarının Ramazan ayı öncesinde bitmesi planlanıyor.

Akyazı'nın simgesinde tadilat yapılıyor
Akyazı'nın simgesinde tadilat yapılıyor Ali Yıldırım

1972 yılında yapılan ve yıllardır Akyazı’nın simgesi haline dönüşen Akyazı Gazi Süleymanpaşa Camii’nde geçtiğimiz yıl bazı çalışmayan görsel ve teknik ekipmanları aslına ve mimariye uygun şekilde yenilenmişti. 
 
Tadilat çalışmasını yapan Akyazı Gazi Süleymanpaşa Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği'nin Başkanı Ayhan Yılmaz, birçok İlde bile görülmeyen bir cemaate sahip olduklarını söyledi.

Yılda yaklaşık bir buçuk milyon vatandaşımız bu camide ibadet ettiğini kaydeden Yılmaz; "Bu bir rekordur. Camimizin halıları oldukça eskidi ve uzun bir süre çalışma ve araştırma yaptık. Dernek üyeleri ve cemaat ile yaptığımız istişareler sonucu yenileme kararı aldık. Önce zeminin iyileştirmeleri  yapılacak . Yaklaşık 50 gün sürecek olan çalışma sonunda Ramazan’a yetiştirilerek daha güzel bir görünüme kavuşacaktır. Öncelikle zemindeki eski parkelerin sökülerek kablolar, elektrik ve ısıtma tesisatı zemine alınacak. Zeminden doğalgazlı sistem ısıtma sistemine başlayacağayız.  Halı değişimi ise bir sonraki yıl yapmayı planlıyoruz. Duyarlı vatandaşlarımızın ilçemizin mimarisi olan camimize maddi manevi desteklerini bekliyoruz” dedi.
 
Akyazı Gazi Süleymanpaşa Camii’nde tadilat çalışmalarının Ramazan ayı öncesinde bitmesi planlanıyor.

Akyazı Gazi Süleymanpaşa Camii tadilat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sevgilisinin aracıyla hırsızlık yaparken yakalandı
Sevgilisinin aracıyla hırsızlık yaparken yakalandı
Komşuda yangın: 1 ölü
Komşuda yangın: 1 ölü