Sakarya'da 3 ayda 5 binden fazla kişi iş sahibi oldu

Sakarya'da bu yılın ilk çeyreğinde 5 bin 222 kişi iş sahibi oldu.

Sakarya'da 3 ayda 5 binden fazla kişi iş sahibi oldu
Sakarya'da 3 ayda 5 binden fazla kişi iş sahibi oldu Ali Yıldırım

Sakarya İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu Başkanlığı'nda toplandı. Kurul, Milli İstihdam Seferberliğine ilişkin Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren teşvikleri değerlendirdi.

Kurulun 2018 yılı 2. olağan Nisan ayı toplantısında İlin istihdam verilerinin yanında 2018 'de daha güçlü şekilde hayata geçirilmesi planlanan Milli İstihdam Seferberliğine ilişkin yeni istihdam teşvikleri değerlendirildi.

Sakarya'da 2018 yılının ilk 3 ayında 5 bin 222 kişinin İŞKUR aracılığıyla iş sahibi olduğu ifade edildi. 

Toplantıda, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün 2018 yılı ilk 3 aylık faaliyetleri ile istihdamın korunması, geliştirilmesi ve artırılmasına yönelik faaliyetleri de değerlendirildi. Buna göre, 2018 yılının ilk 3 aylık dönemde İŞKUR'a işverenlerden 9 bin 340 kişilik işgücü talebinin geldiği, yine bu dönemde İŞKUR aracılığıyla 5 bin 212 kişinin işe yerleştirildiği bildirildi. 

Ayrıca, İŞKUR' un meslek kursları, girişimcilik eğitimleri, işbaşı eğitim programları ve toplum yararına programlarından yılın ilk üç ayında toplam 2 bin 799 kişinin faydalandığı belirtildi.

sakarya istihdam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir tarifi fark yedi
Büyükşehir tarifi fark yedi
Kandilde camiler dolup taştı
Kandilde camiler dolup taştı