Alancuma’da vatandaşlar tepkili

ESK Sakarya Kombinası’nın taşınacağı Alancuma’da vatandaşlar tepkili. Çöplüğün ve hayvan pazarının yanına ESK’nın taşınmasının yanlış olacağını belirten bölge sakinleri gerekirse imza toplayacaklarını söyledi.

 Alancuma’da vatandaşlar tepkili

60 MİLYON LİRA

Et ve Süt Kurumu Sakarya Kombinası, Erenler’den Alancuma’daki 80 dönümlük alana taşınacak. Yaklaşık 60 milyon liraya mal olacak yeni tesis hayvan pazarının yanında bulunan ve deprem zamanında prefabrik konutların bulunduğu alana inşa edilecek. Projenin Çevresel Etki Değerlendirme Toplantısı dün Alancuma’da halkın takımıyla gerçekleşti.

HASTALIK TEHLİKESİ

Alancuma, Kozluk, Bekirpaşa ve Pirahmetler Mahallesi sakinleri ise kombinanın bölgelerine yapılmasına tepkili. Bölgede çöplük ve hayvan pazarının bulunduğunu dile getiren vatandaşlar, “Biz zaten bu iki tesis nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Pazarda yaşanacak olası bir hastalığın, pazarın yanında kurulması planlanan tesislere ulaşma ihtimali var” dedi.

TAŞKIN TEHLİKESİ VAR

Sakarya Nehri’ne 200 metre mesafede olan alanın doldurulacağını ve taşkın halinde mahallelerinin sular altında kalacağını da iddia eden vatandaşlar, “Bizim amacımız yeni hastanenin buraya yapılmasıydı ama ESK kombinesinin getirilmesi planlanıyor. ÇED raporunu bekliyoruz. Rapora göre hakkımızı arayacağız. Gerekirse imza toplayacağız” dedi.

Yenihaber

alancuma kombina vatandaş tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal