Sapanca'da turizm şenliği

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında şenlik düzenledi.

Sapanca'da turizm şenliği
Advert

Kırkpınar Turizm Meslek Yüksekokulu Uygulama Oteli Bahçesi’nde düzenlenen etkinliğe Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Sapanca Kaymakamı Ali Ada, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, okul yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. 

Bu yıl 8'incisi düzenlenen şenlikte, farklı yörelere ait yemeklerin sergilendiği stantlar açıldı, etkinlikler düzenlendi. Kırkpınar MYO Müdür Yardımcısı Recep Yıldırgan, şenlik kapsamında açılan stantlarda Türkiye'nin 7 bölgesine de yer verildiğini söyledi. Yıldırgan, "Öğrencilerimiz 7 coğrafi bölgemize ait turistik, tarihi, turistik ve kültürel değerleri stantlarına taşıdılar" dedi. 

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ise, "Yıllara göre dağılımına baktığımızda ülkemize 32 milyon turistin geldiğini görmekteyiz. Bugün 32 milyon turistten Sakarya’mıza ne kadar turist geldi ne kadar pay aldık. Sakaryamıza ve Sapancamıza ne kadar turist geldi. Ne kadar gelir elde ettik bunlara bakmamız gerekiyor" diye konuştu. 

Şenlik, protokol üyelerinin stantları ziyaret etmesinin ardından gün boyu düzenlenen etkinliklerle devam etti. 

 

 

sapanca turizm şenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
224 hükümlü okullarda temizlik, tadilat yapıyor
224 hükümlü okullarda temizlik, tadilat yapıyor
Akdoğan Göleti
Akdoğan Göleti "SOS" veriyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal