Akyazı’da kavşaklar yenileniyor

Akyazı Belediyesi tarafından “Yeni Akyazı” sloganıyla başlatılan dönüşüm çalışmaları kapsamında meydan ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde çalışmalar devam ediyor.

Akyazı’da kavşaklar yenileniyor
Advert

Akyazı Belediyesi trafiğin yoğun olduğu bölgelerde yürüttüğü çalışmalar kapsamında Ömercikler Mahallesi’nde Kızılay Meydanı olarak bilinen Yahyalı Caddesi, 8020, 8024 ve 8043 sokağın kesiştiği kavşakta yeni düzenleme çalışmalarını başlattı. 

Akyazı Belediyesi Kızılay meydanında ki trafik karmaşışına son vermek ve şehrin önemli noktalarını daha güzel hale getirmek amacıyla yeni düzenlemeleri başlattı. Yeni düzenlemeyle kavşak içerisinde gidiş ve geliş yollarının değişmesi, şerit ve tabela yönlendirme ve araçlar için cep parklar oluşturulacak. 

Gazi Süleyman Paşa Camii Rekreasyonu devam ediyor 

Akyazı'nın simgelerinden olan ve Türkiye Cumhuriyetinin ilk büyük kubbeli camisi olma özelliğini taşıyan Gazi Süleyman Paşa Camii çevre düzenlemesi devam ediyor. Cami çevresindeki yıkım çalışmaları sona erdikten sonra zemin düzeltme çalışmaları, Alt yapı ve drenaj sisteminde sona gelindi. 

Trafik karmaşasına çözüm olmak adına Kızılay Meydanı çalışmalarından sonraki adım Hamam Meydanı olarak bildiğimiz Necati Temek Caddesi, 8043, 8019 ve 9050 sokağın kesiştiği kavşakta yeni düzenlemeler başlatılacak. 

 

akyazı belediyesi kavşak yenileme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Annesini öldürmüştü, akıl hastanesine gönderildi
Annesini öldürmüştü, akıl hastanesine gönderildi
Kızının dikkati 46 bin lirasını kurtardı
Kızının dikkati 46 bin lirasını kurtardı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal