Akyazı çete kumpası çöktü

FETÖ’nün Sakarya Akyazı’daki Yazıcı Çetesi kumpası da çöktü. 2009’dan beri yargılanan dönemin Sakarya Emniyet Müdürleri Faruk Ünsal, Oğuz Çuhadar ve Hüseyin Kopuzoğlu, delil yetersizliğinden beraat etti.

Akyazı çete kumpası çöktü
Akyazı çete kumpası çöktü Ali Yıldırım

Fetullahçı terör örgütünün kumpası olduğu ortaya çıkan ve kamuoyunda ‘Akyazı Çetesi’ veya ‘Yazıcı Çetesi’ olarak bilinen davada, mağdur emniyet müdürlerine beraat kararı çıktı. Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesi, ‘Akyazı Çetesi’ dosyasında sanık sıfatıyla yargılanan dönemin Sakarya Emniyet Müdürü, şu an Emniyet Başmüfettişi olan Faruk Ünsal’ın beraatına karar verdi. Terfileri sürekli engellenen Oğuz Çuhadar, şimdi İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor.

DOSYAYA BAKAN HERKES FETÖ’CÜ ÇIKTI

Ünsal ile birlikte dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Oğuz Çuhadar ve yardımcısı Hüseyin Kopuzoğlu’da beraat etti. FETÖ kumpası sonrası verilen cezalar ile terfileri sürekli engellenen Oğuz Çuhadar, şimdi İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. 2009 yılında dönemin müdürlerine kumpas kuruluyorken, görev alan tüm polisler, savcı ve hâkimler FETÖ’cü çıktı.

 O dönem Akyazı’daki FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkan ‘yazıcı çetesi’ operasyonunu yürüten dönemin KOM Şube Müdürü Alpaslan Hersanlıoğlu, şimdi FETÖ’den tutuklu bulunuyor. Öte yandan mahkeme heyetinde yer alan isimlerin tamamı da FETÖ soruşturmaları kapsamında ihraç edilmiş isimlerden oluşuyor.

Yenişafak

akyazı emniyet müdürü faruk ünsal oğuz çuhadar hüseyin kopuzoğlu çete dava fetö kumpas beraat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabıkalı kavşağa trafik ışıklı önlem
Sabıkalı kavşağa trafik ışıklı önlem
Kahreden kaza: Ölen eşi için gözyaşı döktü
Kahreden kaza: Ölen eşi için gözyaşı döktü