Bakanlığın önemli ismi İmdat Ersoy, milletvekili aday adayı oldu

Çeşitli Bakanlıklarda önemli bir çok bürokratik görevlerde bulunan İmdat Ersoy, AK Parti Sakarya Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Bakanlığın önemli ismi İmdat Ersoy, milletvekili aday adayı oldu

24 Haziran seçimleri için milletvekilliği adaylığı başvuruları sürüyor. Sakarya Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusu yapanlar arasında arasında devletin önemli kademelerinde görev yapmış İmdat Ersoy'da bulunuyor.

45 yaşındaki İmdat Ersoy, İlk öğrenimini Almanya’da, orta ve lise tahsilini Akyazı İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan Ersoy, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müfettişliği sınavını birincilikle kazanarak çalışma hayatına başladı. 

Aynı bakanlıkta sırasıyla müfettiş, başmüfettiş, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan İmdat Ersoy, ABD'de Elektronik Ticaret Hukuku alanında eğitim gördükten sonra Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı. 

2011 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın temsilcisi olarak Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu'na atanan Ersoy, kurumda 6 yıl süre ile Başkan vekili ve Kurul Üyesi olarak görevini sürdürdü.

Evli ve 2 çocuk babası olan Ersoy, ileri düzey İngilizce ve Almanca biliyor.

akyazı ak parti sakarya milletvekili aday adayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SAÜ Tıp Fakültesi'nde böbrek nakli başlıyor
SAÜ Tıp Fakültesi'nde böbrek nakli başlıyor
Tacizciyi dövüp polise teslim ettiler
Tacizciyi dövüp polise teslim ettiler
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal