Ramazan 2018 23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • İMSAK 03:38
  • GÜNEŞ 05:27
  • ÖĞLE 13:00
  • İKİNDİ 16:56
  • AKŞAM 20:21
  • YATSI 22:03
  • İFTARA KALAN SÜRE

'Hayal-et Rüzgar' isimli kitap tanıtıldı

Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğretmenlik yapan 'Hayal-et Rüzgar' isimli kitap serilerinin yazarı Berrin Tercan öğrencilerle bir araya gelerek kitaplarını tanıttı.

'Hayal-et Rüzgar' isimli kitap tanıtıldı

Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi alanı öğrencileri, kariyer günleri etkinliğinde okullarında görev yapan 'Hayal-et Rüzgar' isimli kitap serilerinin yazarı Berrin Tercan'ı konferans salonunda misafir ettiler. 

Öğrencilerle mesleki tecrübelerini paylaşan Tercan, başarılı bir kariyerin nasıl şekillendiğini ve iyi bir kariyer için şartların oluşma süreçleri hakkında örnekler verdi. 

Tercan yaptığı açıklamada, "16 yıldır Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde görev yapmaktayım. Yazı yazmaya ve öğretmenlik kariyeri yapmaya ilkokul 4. sınıfta başladım. 4. sınıfa giderken öğretmenler ilgili bir şiir yazıp il birincisi oldum. Daha sonrada öğretmenlikten ve yazmaktan hiç vazgeçmedim. Şiirler yazmaya devam ettim. Hikayeler yazmaya karar verdim. Hikayelerden bir tanesi öykü kitabı olarak çıkacak. Daha sonra evladım olunca da onu bir kahraman olarak hayal ettim ve onunla ilgili hikayeler yazdım. Mesleki tecrübelerimi bu hikayelere yansıttım. Bir proje hazırladım. Bu proje için hazırladığım kitaplar çok beğenildi. Yayın evlerinden teklif geldi. Bu teklifler doğrultusunda Hayal-Et Rüzgar serisi çıktı. Umarım herkes çok beğenir" dedi. 

Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen Hayal-et Rüzgar kitap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ebu Hanzala hakim karşısında
Ebu Hanzala hakim karşısında
Jandarma bölgesinde bu olaylar oldu
Jandarma bölgesinde bu olaylar oldu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal