Cevap ve Düzeltme Metni

Sakaryahaber.com'da 25.04.2018 tarihinde http://www.sakaryahaber.com sitesinde “Aldatılan eşin intikamı" başlıklı yazıda müvekkilimiz E.S. hakkında müvekkilin tarafı dahi olmadığı, halen derdest olan (kesinleşmeyen) Sakarya 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin kararını dayanak göstererek gerçeğe aykırı, müvekkilin özel hayatını, şeref ve haysiyetini ihlal edici, kişilik haklarına saldırı mahiyetinde, hukuk sınırlarını aşar şekilde haber yapılarak müvekkilim yıpratılmıştır.

Cevap ve Düzeltme Metni
Advert

Sakaryahaber.com'da 25.04.2018 tarihinde
http://www.sakaryahaber.com sitesinde “Aldatılan eşin intikamı" başlıklı yazıda müvekkilimiz E.S. hakkında müvekkilin tarafı dahi olmadığı, halen derdest olan (kesinleşmeyen) Sakarya 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin kararını dayanak göstererek gerçeğe aykırı, müvekkilin özel hayatını, şeref ve haysiyetini ihlal edici, kişilik haklarına saldırı mahiyetinde, hukuk sınırlarını aşar şekilde haber yapılarak müvekkilim yıpratılmıştır. 
187 sayılı Basın Kanunu'nun "Yargıyı Etkileme"başlıklı 19/2 maddesinde "Görülmekte olan bir dava kesin kararla sonuçlanıncaya kadar, bu dava ile ilgili hakim veya mahkeme işlemleri hakkında mütalaa yayımlayan kişiler hakkında da birinci fıkrada yer alan cezalar uygulanır" hükmü yer almaktadır. 

Buradaki mütalaa yayımlama yasağının sadece ceza davaları yönünden değil, her türlü dava yönünden olup, yasa bir ayrım yapmadan yayım yasağı getirdiğinden yargıç ve mahkemelerin işlemlerini "ÖVÜCÜ" veya "KÖTÜLEYİCİ" nitelikteki her türlü mütaalanın yayımlanmasının yasak olduğunu anılan yasa ile öngörülmüştür. Nitekim Yargıtay kararları da bu doğrultudadır. 
Yukarıda açıklanan nedenlerle ve anılan yasa hükmü gereğince müvekkil hakkında, müvekkilin tarafı dahi olmadığı halen derdest olan (kesinleşmeyen) Sakarya 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin kararını dayanak göstererek gerçeğe aykırı, müvekkilin özel hayatını, şeref ve haysiyetini ihlal edici, kişilik haklarına saldırı teşkil eder ve hukuk sınırlarını aşar şekilde haberi yapan ve yayımlayan şahıs ve kuruluşlar hakkında yasal işlemleri başlattığımız hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Avukat Füsun Atilla

cevap düzeltme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya merkezli FETÖ operasyonu
Sakarya merkezli FETÖ operasyonu
İnme tanısı konan hastalar için önemli gelişme
İnme tanısı konan hastalar için önemli gelişme
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal