İmdat Ersoy Neden Milletvekili Aday Adayı Oldu

AK Parti'den Sakarya Milletvekili aday adaylığını açıklayan Akyazılı İmdat Ersoy, mesleki birikimlerini TBMM’ye taşıyıp şehre hizmet etmek istiyor.

İmdat Ersoy Neden Milletvekili Aday Adayı Oldu

Milletvekili aday adayı 45 yaşındaki Akyazılı İmdat Ersoy, İlk öğrenimini Almanya’da, orta ve lise tahsilini Akyazı İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan Ersoy, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müfettişliği sınavını birincilikle kazanarak çalışma hayatına başladı.

Aynı bakanlıkta sırasıyla müfettiş, başmüfettiş, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan İmdat Ersoy, ABD'de Elektronik Ticaret Hukuku alanında eğitim gördükten sonra Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı.

 2011 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın temsilcisi olarak Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu'na atanan Ersoy, kurumda 6 yıl süre ile Başkan vekili ve Kurul Üyesi olarak görevini sürdürdü.

Görevleri gereği, Esnaf, tüccar, tarım üreticileri, sanayici ve Yatırımcıların sorunları ile Ankara bürokrasisini çok iyi bilen Ersoy, tecrübesini TBMM'ye taşıyıp ülkesine ve Sakarya'ya hizmet etmek istiyor.

Adaylığının mevki ya da makam için olmadığına vurgu yapan İmdat Ersoy,

Yıllardır içinde elde ettiği birikimleri Sakarya halkı için hizmete dönüştürmeyi amaçladığını anlatan Ersoy; "Memleketime aşık biriyim. Tecrübelerimi Sakarya için kullanmak istiyorum. Bir dava, gönül, hizmet ve görev adamı olarak aşkla hizmet etmek istiyorum" diye konuştu.

Coğrafi konumu, ekonomisi, Tarımı, kültür ve turizmiyle önemli bir yere sahip olan Sakarya'nın daha ileriye taşımak için yola çıktıklarını belirterek “ İlimiz her açıdan büyük potansiyele sahip. bizde bilgi birimimizle Ülkemize, Bölgemize ve insanımıza katkı sağlamak için varız. Şehrime milletvekili olarak önemli hizmetlerde bulunmak, bir iz bırakmak için aday adayı olduk. Allahın nasip eder ve Sayın Cumhurbaşkanımız ve Partimizin yetkili kurulları tarafından aday gösterilip seçilmemiz halinde var gücümüzle koşturacağız"  dedi.

İmdat Ersoy Sakarya Milletvekili aday adayı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SAÜ Tıp Fakültesi'nde böbrek nakli başlıyor
SAÜ Tıp Fakültesi'nde böbrek nakli başlıyor
Tacizciyi dövüp polise teslim ettiler
Tacizciyi dövüp polise teslim ettiler
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal