Sakarya Milletvekili aday adayı Selçuk Yaşar kimdir?

AK Parti Sakarya Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi BİMTAŞ Özel Kalem Müdürü Akyazılı Selçuk Yaşar, kariyeri boyunca edindiği tecrübelerini Sakarya için kullanmak istiyor.

Sakarya Milletvekili aday adayı  Selçuk Yaşar kimdir?

24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak isteyenler başvurularını partilere yaptı. Yedi milletvekilini TBMM'ye gönderecek olan Sakarya'da 90 bine yaklaşan nüfusuyla önemli bir yere sahip olan Akyazı'dan bu dönemde bir milletvekili çıkması bekleniyor. 

AK Parti Sakarya milletvekilliği için başvuru yapanlar arasında Akyazılı Selçuk Yaşar'da yer alıyor. 
İBB çatısı altında BİMTAŞ’ta planlama yönetimi, kalite yöneticiliği, basın danışmanlığı ve özel kalem müdürlüğü görevlerini yapan, aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni ve iyi bir sporcu olan Yaşar, partisinin ortaya koyduğu 2023 vizyonu hedeflerine ulaşması, İBB'de edindiği tecrübelerini  Sakarya'ya hizmet noktasında kullanmak için aday adayı olduğunu söyledi.

Mevki ya da makam sahibi olma arzusunda olmadığını dile getiren Yaşar; "Çalıştığım kurumda insan hayatına etki edecek, biraz daha iyi olmasını sağlayacak her türlü plan ve projeleri izleyip yöneterek tecrübe kazandım. Bu kazanımlarımı memleketim için değerlendirmek istiyorum" diye konuştu. 
Evli ve 4 Kız çocuğu babası olan 41 yaşındaki Selçuk Yaşar,  2000 yılında Sakarya Üniversitesi’nden Beden Eğitimi öğretmeni olarak mezun oldu. 2002 yılında vatani görevini Şırnak’ta tim komutanı olarak tamamlayan Yaşar, İBB çatısı altında BİMTAŞ’ta önemli görevlerde bulundu.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin 2015 yılında Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı anısına düzenlediği yüzme etkinliğinde Anzak koyunda 1915 metre yüzen yerli yabancı 750 sporcudan biri olan Yaşar,  2016 yılında düzenlenen “İki kıta bir yarış”isimli yüzme etkinliğinde İstanbul Boğazını Asya’dan Avrupa’ya yüzerek geçti.
Selçuk Yaşar, aynı zamanda İstanbul Basın Platformu ve Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platformu İstişare Kurulu üyesi.

ak parti sakarya milletvekili aday adayı selçuk yaşar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SAÜ Tıp Fakültesi'nde böbrek nakli başlıyor
SAÜ Tıp Fakültesi'nde böbrek nakli başlıyor
Tacizciyi dövüp polise teslim ettiler
Tacizciyi dövüp polise teslim ettiler
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal