Öğrencisine istismarla suçlanıyordu, tahliye oldu

Adapazarı'nda telefonla odasına çağırdığı kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan müdür yardımcısı ilk duruşmada adli kontrolle tahliye edildi.

Öğrencisine istismarla suçlanıyordu, tahliye oldu

Adapazarı'nda bir ortaokulda kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan müdür yardımcısının yargılanmasına başlandı.

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu sanık, sanık avukatı Abdurrahim Burak, mağdur kızın ailesi ile mağdur avukatı hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan sanık müdür yardımcısı, iddiaları kesin bir şekilde reddetti. Telefon yazılı olan kağıdı mağdura verdiğim için burada olduğunu söyleyen tutuklu sanık; "

Onda da benim idari görev ve öğretmenliğimin gerektirdiği öğrenci takibi , şefkat gibi sebepler vardır. 16 yıldır öğretmenim. İdareciyim. Daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görev yapıyordum. 2017 Eylül ayında okula müdür yardımcısı olarak görevlendirildim. İdareci olarak bulunduğum oda iki kişiliktir. Okulda 1300 öğrenci vardır. En çok girilip çıkılan odadır. Karşısı öğretmenler odası, çaprazı ise müdür odasıdır. Okulumuzda kamera sistemi de vadır. Çocuğu çağrmam için kağıt göndermem gerekir ve ders öğretmenininde haberi olur. Ayrıca benimle aynı oadada oturan müdür yardımcısı arkadaşında bilgisi olurdu" dedi.

Son zamanlarda cep telefonlarından dolayı sıkıntılar yaşandığını kaydeden sanık, savunmasında şunları söyledi; "Alınan kararla sabahları cep telefonlarını alıyorduk. Öğlen ise kendilerine iade ediyoruz. Mağdure dışında kimseye bu şekilde not vermedim. Çünkü hiçbiri mağdure gibi şüphe uyandırmıyordu. Kontroller sırasında mağdurenin iki defa yanıma gelmesi birinde 'cep telefonum yakalanırsa ne olur?' demesi benim için şüphe uyandıran bir durumdur. Bir defa mağdure odama geldi. Sistemden not durumuna bakıp söylemiştim. Onun dışında odama gelmesi söz konusu değildir. Bu bir defa odaya gelişinde odada mağdure ile benden başka kimse yoktu. Not kağıdını verdiğim gün kağıdını benim odamda verdim. Teneffüs saatiydi. Odanın kapısı açıktı."

MAĞDURUN ANNESİ: ŞİKAYETÇİYİM

Duruşmada ifade veren mağdur annesi ise kızında panik atak rahatsızlığı olduğunu belirtti. Kızının dönem dönem idarenin telefonuyla kendisini arayıp nefes alamadığını söylediğini anlatan anne; "O gün de beni idarenin telefonundan aradı. Kendisini iyi hissetmediğini söyledi. Okula gittim. Kızımı arkadaşıyla konuşurken gördüm. Beni görünce panikle elini cebine attı. Cebine koyduğu şeyin ne olduğunu sordum. Önemli bir şey yok dedi. Israr ettim. Cebinden kağıdı çıkarttı. Okuduğumda üstünde bir telefon numarası bulunduğu, altında ise "öğleden sonra ben Öyküm diye bana mesaj at" yazılı bir not vardı. Ne olduğunu sordum. Notu kimin verdiğini sordum. Kızımda sanıktan bahsetti. Müdüre gittim. Kağıdın ne anlama geldiğini açıklamasını istedim. Kızım benden sonra sınıf öğretmenine açılmış. Kızım öğretmenine daha önce de  sınıftan bir kaç derste sanık tarafından çağrıldığını, bu süreç içerisinde sanığın kızımın başını göğsüne bastırdığını  ve elini omzuna attığını, "anne baba ayrı senin baba şefkatine ihtiyacın var" dediğini öğretmenine açıklamış. Sanıktan şikayetçiyim." diye konuştu. 

Duruşmada oulda görevli bazı öğretmenlerde tanık olarak dinlendi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'da davaya müdahil olmak için talepte bulundu. Mahkeme heyeti talebi kabul etti. 

TAHLİYE EDİLDİ

Sanık avukatı Abdurrahim Burak, müvekkilinin 22 Şubat'tan bu yana tutuklu olduğunu söyledi. Çok ağır örnekler ülke gündemine gelince sorgulanmaya başlandığını anlatan Burak; "Bu noktada Yargıtay'ın 1948 yılından itibaren oluşturmuş yerleşik içtihatları vardır. Hukuk niyetli sorgulayamaz. Olasılıklar üzerine mahkumiyet kurulmaz. Tüm bu hususlar gösteriyor ki teslim edilmek istenmeyen bir telefon vardır ve onun üzerine bina edilen ifadelere dayalı bir dava söz konusudur. Sanığın tahliyesini istiyoruz" dedi.

Mahkeme heyeti, sanığı yurt dışı yasağıyla tahliye ederek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

ADAPAZARI ÖĞRENCİ İSTİSMAR İDDİA TAHLİYE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
 Yaralı beyaz baykuş tedavi altına alındı
Yaralı beyaz baykuş tedavi altına alındı
DEAŞ infazcısına 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi
DEAŞ infazcısına 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi