Polisten ‘Moto kros’ operasyonu

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde düz kontak yöntemi ile piyasa değeri yaklaşık 250 bin TL olan 6 yarış motorunu çalan 3 hırsız, polis ekiplerinin 'Motok Kros’ operasyonu sonucu Sakarya’da yakalandı.

Polisten ‘Moto kros’ operasyonu
Advert

Olaylar, 4 Nisan ile 6 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli’nin İzmit ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre İzmit’in çeşitli yerlerinde motosiklet hırsızlığı ihbarı gelmesi üzerine Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. İncelenen kamera kayıtlarında şüphelilerin bir araçla çalmayı planladıkları motosikletlerin başında keşif yaptıkları ve keşfin ardından araçtan inen kasklı 2 şüphelinin, gözlerine kestirdikleri motosikletleri düz kontak yöntemi ile çalarak olay yerinden uzaklaştıkları görüldü. 

Motorların şase numaralarını silmişler Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin olay yerine geldiği aracı bulmak için PTS kayıtlarını incelemeye aldı. İncelenen kayıtlar sonucunda araç sahibinin K.A. (24) olduğu ve Sakarya’da ikamet ettiği tespit edildi. 

Tespitin ardından polis ekiplerince yapılan operasyonda K.A. adlı şahıs, sahibi olduğu depoda kıskıvrak yakalandı. Depoda yapılan aramada İzmit’ten çalınan motorlardan bir tanesi şase ve motor numaraları silinmiş halde bulundu. K.A. ise ekipler tarafından gözaltına alındı. Operasyon sonucu yakalandılar Gözaltına alınan K.A., hırsızlığı M.K.(21) ve F.B. (24) ile birlikte gerçekleştirdiğini itiraf etti. Bunun üzerine tekrar harekete geçen ekipler, bir başka operasyonla çalıntı motoru sakladığı evde M.K.'yı, diğer şüpheli F.B.’yi de Adapazarı’ndaki evinde gözaltına aldı. 

Gözaltındaki F.B.’nin ifadesinde çaldıkları motorlardan 2 tanesini Karasu ilçesindeki depoda sakladıklarını söylediği öğrenildi. Ekiplerin yaptıkları operasyon sonucu motosikletler depodan alındı. 

Piyasa değeri 250 bin TL Sakarya’da gözaltına alınan 3 şüpheli Kocaeli’ne götürüldü. Şüpheliler emniyetteki sorgularında motosikletlerden 2 tanesini sattıklarını söyledi. Çalınan 6 yarış motosikletinin piyasa değerinin ise yaklaşık 250 bin TL olduğu belirlendi. Ayrıca 3 şahsın da daha önceden motosiklet hırsızlığından kaydı olduğu öğrenildi. Çalındıktan sonra bulunan motosikletler sahiplerine teslim edildi. 

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 şüpheli Kocaeli Adliye’sine sevk edildi.  

KOCAELİ SAKARYA MOTOSİKLET HIRSIZLIK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
224 hükümlü okullarda temizlik, tadilat yapıyor
224 hükümlü okullarda temizlik, tadilat yapıyor
Akdoğan Göleti
Akdoğan Göleti "SOS" veriyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal